Divadelní soubor Mladá scéna II. při zkoušce nové hry Lávra@král.cz

Studentský divadelní soubor, navazující na tradici souboru A. Radoka Mladá scéna, chystá současnou dramatizaci hry Karla Havlíčka Borovského Král Lávra.


Studentský divadelní soubor chystá současnou dramatizaci hry Karla Havlíčka Borovského Král Lávra, kterou pojmenovali Lávra@Král.cz.

Pod režijním vedením Bohumily Plesníkové, odborné spolupráci Ilony Zámečníkové a ve splupráci s hudební kapelou The Dust vzniká představení, které bude mít premiéru 29. června 2011.

Premiéra hry bude uvedena v rámci projektu Odkaz Alfréda Radoka městu Valašské Meziříčí.

Slavný divadelní režisér Alfréd Radok žil a tvořil ve Valaškém Meziříčí ve 40.letech 20. století, když se sem uchýlil před nacisty. Založil zde soubor Mladá scéna a zinscenoval s nimi hru K. H. Borovského Král Lávra.

Nyní navazujeme na jeho tvorbu - vznikl divadelní soubor Mladá scéna II. a novodobá inscenace Krále Lávry pod názvem Lávra@Král.cz a datum její novodobé premiéry 29. černa 2011 (přesně 71 let od Radokovy premiéry) je symbolickým napojením na slavnou divadelní epochu ztělesněnou tímto významným českým a evropsky uznávaným divadelním režišérem.