Režisér Luděk Richter vedl v ZUŠ divadelní dílnu

Režisér, divadelník společnosti Kejklíř Praha a specialista na divadlo pro děti Luděk Richter, vedl divadelní dílnu určenou členům dětského divadelního souboru ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí. Učil děti, jak si pohrát s literaturou, a jeho věrným spojencem byl Medvídek Flóra.

 


Děti z literárně dramatického oboru meziříčské ZUŠ se ve školním divadelním ateliéru při Richterově workshopu seznámily s tvorbou výtvarnice a autorky knih pro děti Daisy Mrázkovou. Knížky této české spisovatelky, jako jsou „Auto z pralesa“, „Písně mravenčí chůvy“ nebo „Můj medvěd Flóra“, už potěšily generace dětí. Právě postavička ztraceného a nalezeného plyšového medvídka Flóry byla hlavní postavou, která provázela děti během celého semináře.  Děti se nejprve seznámily s texty zmíněné autorky a poté se pod vedením zkušeného divadelního režiséra snažily o dramatické uchopení a herecké ztvárnění literární předlohy.  Odměnou za jejich práci jim bylo odpolední divadelní představení Můj medvěd Flóra, které jim s velkou chutí zahráli členové divadla Kejklíř Praha v čele s Luďkem Richterem.

Postavičky lyrické pohádkářky Daisy Mrázkové si získaly mezi dětskými herci oblibu a tak se s její tvorbou možná setkáme v některém z dalších představení dětského divadelního souboru ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí.