FESTIVAL ZUŠ ALFRÉDA RADOKA 2012

25. - 26. května 2012 proběhla ve Valašském  Meziříčí dvoudenní multižánrová přehlídka s názvem Festival ZUŠ Alfréda Radoka, kde bylo zastoupeno divadlo, výtvarné umění, hudba i taneční a pohybová představení.

 

Záštitu festivalu udělila Nadace VIZE 97  Dagmar a Václava Havlových.

Multižánrový Festival ZUŠ Alfréda Radoka 2012 navazuje na úspěšný projekt Odkaz Alfréda Radoka Městu Valašské Meziříčí, který probíhal v roce 2011 pod záštitou dramatika Václava Havla a byl zakončen letní slavností 29. června 2011. Slavnost probíhala celé odpoledne formou performance na náměstí a u Dělnického domu ve Valašském Meziříčí, pokračovala v M-klubu multimediálním pořadem "Když múzy za války nemlčely" o působení Alfréda Radoka a jeho Mladé scény ve Valašském Meziříčí. Slavnost byla zakončena divadelním představením Král Lávra v podání souboru Mladá scéna II a představením "Finis Terrae" Divadla Continuo - na venkovní scéně v parku vedle zámku Kinských.

Tato úspěšná slavnost organizátory inspirovala k pokračování a tak vznikl Festival ZUŠ Alfréda Radoka. Tento festival je podpořen záštitou Nadace VIZE 97 Dagmar a Václava Havlových.

Festivalové specifikum spočívá v propojení výstupů žáků ZUŠ s profesionálními tanečními a divadelními soubory. Díky této souhře je umožněno mladým umělcům vytvořit náplň celého festivalu bok po boku s profesionály. První den festivalu byl zaměřen na současnou divadelní tvorbu a druhý den byl věnován tanci.

Festival proběhl v Amfiteátru u zámku Kinských a v prostorách M-klubu, kde se meziříčským divákům představí oceňované soudobé soubory. Pozvání na páteční večer přijalo Divadlo Husa na provázku s představením Trosečník III. a improvizační Divadlo Vosto5 s představením Kabaret, ve kterém hraje Jiří Havelka, držitel Ceny Alfréda Radoka za talent roku (2007).

Jeviště v parku u zámku Kinských patřilo taneční skupině ME-SA s autorským představením Solos, Amfiteátr pak tleskal oceňované profesionální taneční skupině DOT504 držící jednu z nejprestižnějších cen Edinburgh Festivalu Herald Angel Award, která uvedla představení "Perfect Days".

Festival proběhl 25. - 26. května 2012 ve spolupráci s Kulturním zařízením města Valašské Meziříčí. Vstup zdarma.

Festival Alfréda Radoka probíhá za podpory Nadace Život umělce, Kulturního zařízení, Města Valašské Meziříčí, meziříčského podniku CABOT a firmy INA. Děkujeme.