Naše akce
FESTIVAL ALFRÉDA RADOKA

Tento festival se stal již tradicí v kulturním životě našeho města. Jeho hlavním cílem je propojování moderních divadelních a tanečních žánrů, setkávání profesionálních umělců s žáky meziříčské umělecké školy, vzájemná inspirace a obohacení. V rámci festivalu spolupracujeme také s významnými umělci české i zahraniční scény.

 

V rámci letošního ročníku se také můžete těšit na divadelní představení pro děti Můj medvěd Flóra, Taneční salón, Galakoncert u příležitosti oslavy 10 let dechového orchestru JazzZušák, Závěrečný koncert dětských pěveckých sborů, Made in ZUŠ, Cembalové trio Martina Hrocha a hostů a další…

Letošní program:

 

  stonozka-a-minidizo-cerven-2016-web.jpg22-cervna.jpg

 

 

Vystrizek.PNG plakat-A1-sypka.jpg2.5.-m-ko-koncert.jpgmuj-medved-flora-plakat.jpgjazzzusak.jpgcembalove-trio-2.jpgon-the-road.jpg

POHORSOVNA-plakat-3.jpg 

 

 

27.4.2016 - 19.6.2016, Galerie Sýpka
Výstava výtvarného oboru ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí

Galerii Sýpka zaplní práce žáků výtvarného oboru ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí

Od dubna do června letošního roku se v galerii Sýpka představí studenti, navštěvující ateliéry výtvarného oboru Základní umělecké školy Alfréda Radoka ve Valašském Meziříčí. Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu
27. dubna v 18.00 hodin a úvodní slovo pronese vedoucí oboru PaedDr. Leszek Wojaczek. O hudební doprovod se postará jazzovým entrée Jaromír Kužela se svým žákem Davidem Kandráčem. Výstava potrvá do 19 června 2016.

Hlavní snahou výtvarných pedagogů ZUŠ Alfréda Radoka je vytvořit hodnotnou prezentaci artefaktů žáků všech ateliérů výtvarného oboru přímo v galerijním prostředí. Výstava umožňuje celistvý pohled na rozmanitost výtvarných přístupů a mnohost uměleckých forem, které byly realizovány ve školním roce 2015/2016. Kreativita žáků všech věkových kategorií, od předškolního věku až po maturanty středních škol, je prezentována v celém svém spektru. Ve všech třech patrech galerie budou vystavovat své kresby, malby, animace, filmy, prostorové realizace i grafiky studenti ateliérů Petra Hajdyly, Heleny Galbavé, Hany Billové, Veroniky Koléškové, Ireny Pištěcké a Leszka Wojaczka. Výstava se zcela určitě stane důležitým motivačním faktorem pro všechny studenty výtvarného oboru a rodičům vystavujících žáků nabídne možnost sledovat umělecký vývoj a růst jejich ratolestí.

2.5.2016, M-klub
Koncert...byl druhý Máj, byl hudby čas


Hudební líheň talentovaných žáků naší školy - populární zpěv a Daniela Czudková, United Sound pod vedením José de la Hoze, host Kandráči.
10.5.2016, M-klub
představení Můj medvěd Flóra 
divadelní společnost Kejklíř Praha uvede
pohádku Můj medvěd Flóra
představení pro veřejnost, určeno i pro nejmenší děti
vstupné dobrovolné, Plyšáka sebou! :)

Máme rádi knížky,

hubené i tlusté,
čteme si je po prvé,
čteme si je po sté,
čteme si je ve dne v noci,
s maminkou i bez pomoci -
máme rádi knížky,
lesklé, bílé, roztomilé,
co nám krátí dlouhé chvíle.
Sbíráme je místo hub,
neb kdo knížky nečte,
zůstane na vždycky hlup...
- hloupý jako belzebub!


Pohrávání si s knížkou Daisy Mrázkové je pro všechny, kdo si rádi čtou, představují, vymýšlejí a mají chuť hrát si, zejména však pro ty od tří do devíti let.

Scénář, režii, písničky i výpravu vytvořili a hrají (si) Luděk Richter a Věra Čížkovská.

 

14.5.2016, Kino Svět
Galakoncert dechového orchestru JazzZUŠák

V sobotu 14. května se v Kině Svět uskutečnil galakoncert orchestru JazzZUŠák. Skvělý večer plný jazzových tónů, pod vedením pana učitele Jaromíra Kužely, byl zároveň i oslavou 10 let od vzniku tohoto jedinečného orchestru. Během večera nechyběli zajímaví hosté a nové skladby v podání orchestru.  

Reportáž Regionální televize CZ: Galakoncert dechového orchestru JazzZUŠák - 10. výročí založení školního orchestru ZUŠ Alfréda Radoka oslavili mladí hudebníci společně s dirigentem Jaromírem Kuželou a zcela zaplněných sálem Kina Svět opravdu parádně. Podívejte se.21.5.2016, sál Kulturního zařízení Valašské Meziříčí
narozeninový koncert On the Road Růžený Děcké 

26.5.2016, M-klub Valašské Meziříčí

POHORŠOVNA
Divadelní inscenace nastudovaná literárně dramatickým oborem ZUŠ Alfréda Radoka. Čtvrtek 26.5. 17:00 - M-klub 

Jak umí strašit malá strašidýlka? To se mohou přijít přesvědčit malí i velcí diváci!

 

Tak jako zlobivé děti chodí do polepšovny, existuje i pohoršovna pro malá strašidýlka, která mají příliš měkké srdce a nechtějí nikoho strašit.
V jedné třídě se sejde bludička Ťápota, sourozenci Vraždožrava a Mstižer Krutohlavovi, Ježibejby, Sudíček, který patří do čeledi Zlých sudiček, a několik hyperaktivních trpaslíků. A nastává jim hotové peklo.
Ředitelka a jediná učitelka pohoršovny Zloberta Škudibertová se snaží z nich udělat řádná strašidla. Naštěstí se jí to moc nedaří, protože strašidelné děti jí statečně odolávají.


Čeká je ale tuhý boj, v němž to s nimi chvílemi bude dost nahnuté!
Podle literární předlohy spisovatelky a dramatičky Daniely Fischerové.29.5.2016, Galerie Kaple
Cembalové trio Martina Hrocha a hostů - stará hudba, 19:00 vstupné dobrovolné

 

Milovníci staré hudby si příjdou na své s Cembalovým triem Martina Hrocha
Mimořádný hudební zážitek pro milovníky staré hudby slibuje koncert Cembalového tria Martina Hrocha a jeho hostů. Martin Hroch, špičkový cembalista, přijede do Valašského Meziříčí s Barborou Šancovou (zpěv), Richardem Závadou (loutna, theorba, barokní kytara), Zdeňkem Svozilem (fidula, barokní housle) a Anežkou Jungovou (barokní violoncello).

„Krásná hudba minulosti v podání špičkových současných interpretů nabídne možnost poznat starou hudbu v nových souvislostech a nechat se okouzlit jemným zvukem historických nástrojů v krásném prostředí meziříčské Galerie Kaple.“ říká Kristýna Žlebková, PR manažerka školy. K samotnému koncertu dále uvádí: „Cembalista Martin Hroch patří k  předním odborníkům na starou hudbou a je vyhledávaným sólistou i komorním hráčem. Jsme proto velmi rádi, že se nám podařilo pozvat jej do Valašského Meziříčí. Vystupovat bude mimo jiné také mezzosopranistka Barbora Šancová (rozená Garzinová), bývalá žákyně naší školy.“

V Galerii Kaple bude připravena ochutnávka ze starých italských, francouzských a španělských melodií let 1200 – 1700. Koncert se uskuteční v neděli 29. května v 19 hodin za podpory města Valašské Meziříčí v rámci Festivalu ZUŠ Alfréda Radoka. Vstupné dobrovolné. 

 

9.6.2016, Galerie Kaple Valašské Meziříčí
Koncert dětských pěveckých sborů Stonožka a miniDIZO

 

10.6.2016, Kino Svět Valašské Meziříčí
Taneční salón

Vystoupí žáci ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí a žáci taneční školy Aneri pod vedením paní učitelky Ireny Stolářové. 

16.6.2016, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí
Dětský pěvecký sbor a Jaroslav Dvorský

 

17.6.2016, Amfiteátr v parku zámku Kinských, Valašské Meziříčí
Taneční salón

Vystoupí žáci ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí a žáci taneční školy Aneri pod vedením paní učitelky Ireny Stolářové. 

 

22.6.2016, II. nádvoří zámku Žerotínů u Galerie Sýpky, Valašské Meziříčí
Made in ZUŠ

 

Vystoupí žáci ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí (Drumatix, Baskybic, United Sound, Přeslice, Šupitopresto a další), velký smíšený orchestr ZUŠ Velké Meziříčí, Lucie Redlová s kapelou Garde