Multižánrový festival ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí 2021

Festival se koná za podpory a pod záštitou města Valašské Meziříčí. Za spolupráci děkujeme Kulturnímu zařízení města Valašské Meziříčí, Kinu Valmez a Muzeu regionu valašsko.

Multižánrový festival propojuje profesionální umělce s žáky meziříčské umělecké školy a jeho cílem je podpora vzájemného obohacování, inspirace a motivace. I letošní ročník přizval významné hosty české kulturní scény.

Po dlouhých peripetiích s přesunem termínu se 10. ročník Festivalu Alfréda Radoka odehrál ve dnech 3. - 6. listopadu 2021.

PROGRAM | 3. - 6. 11. 2021

STŘEDA 3. 11. | 17:00 | KYTAROVÝ KONCERT ŽÁKU A HOSTŮ

kostel Nejsvetejší Trojice ve Valašském Mezirící

Koncert současných žáku, absolventů školy a hostů z konzervatoře P.J.Vejvanovského Kroměříž. Součástí večera byl také seminář o renesanční a barokní kytaře a pedagogem a interpretem Karlem Fleischlingerem

ČTVRTEK 4. 11. | 18:00 | KONCERT FILMOVÝCH MELODIÍ

kostel Nejsvetejší Trojice ve Valašském Mezirící

Koncert žáku školy, na kterém zazněly známé melodie doplněné o speciální filmovou projekci. Zazněly melodie z filmů Forest Gump, Star Wars, Tenkrát na západě, Růžový panter a další.

PÁTEK 5. 11. | 18:00 | JAZZZUŠÁK, DRUMATIX A HOST MICHAL ŽÁCEK

Kino Valmez | vstupné dobrovolné

Vecer plný jazzu a evergreenů - vystoupení dechového orchestru JazzZušák a bicího seskupení DRUMATIX. Speciálním hostem večera byl fenomenální saxofonista a hráč na dechové nástroje Michal Žáček známý nejen v České republice, ale i například v USA, Nemecku, Francii nebo Mexiku.

SOBOTA 6. 11. | 18:00 | BRNĚNSKÝ KONTRABASOVÝ ORCHESTR A ŽÁCI ZUŠ

Kino Valmez | vstupné dobrovolné

Brněnský kontrabasový orchestr je jedním ze dvou takto unikátních seskupení na světě. Pod vedením prof. Miloslava Jelínka uvedli bohatý repertoár od klasiky po moderní známé skladby. K vystoupení se připojili i žáci školy. Společně s orchestrem vystoupili:

• smyčcový orchestr pod vedením Heleny Hrachové | Tomaso Albinoni - Adagio, houslové sólo antonín Kratochvíl
  • František Stoklas, ped. vedení Lenka Šoborová | klavír | W. A. Mozart - Andante z koncertu C dur
  • Daniela Nguyenová, ped. vedení Lenka Šoborová | klavír | J. Williams - Jurský park
  • Eliška Janišová, ped. vedení Roman Vavřík | akordeon | A. Malando - Olé guapa
  • Filip Janík, ped. vedení Růžena Děcká | cimbál | Cikánská lidová - Nane cocha
  • František Stoklas a Marek Šnajdr, ped. vedení Lenka a Aneta Šoborovy | klavír čtyřručně | Z. de Abreu - Tico-tico

FOTOGALERIE ZDE