PAVEL ŠPORCL v ZUŠ

Nejnovějších Nejčtenějších Abecedně ¦ Archiv

PAVEL ŠPORCL POPRVÉ VE VALAŠSKÉM MEZIŘÍČÍ

Jeden z našich nejlepších houslových virtuózů přijede představit svůj nový recitál La Folia divákům do Valašského Meziříčí. Koncert, který bude zahájením dnes již prestižního Festivalu ZUŠ Alfréda Radoka, slibuje nevšední zážitek zejména díky zcela ojedinělé kombinaci hráče na moderní „modré“ housle a orchestru dobových nástrojů Czech Ensemble Baroque. V rámci koncertu zazní jedno z nejnáročnějších děl světové houslové literatury. Pavel Šporcl se také sejde s místními mladými hudebníky v připravované besedě. 

 

Pavel Šporcl

Český houslový virtuoz Pavel Šporcl a jeho slavné modré housle

 

Koncert „La Folia“ vznikl v loňském roce na objednávku mezinárodního festivalu Smetanova Litomyšl, kde byl program také premiérován. Dále jej měli možnost vyslechnout posluchači v rámci Hudebního festivalu Znojmo a první repríza se uskuteční právě ve Valašském Meziříčí a následně také v Brně. „Jsme moc rádi, že se nám podařilo získat tento jedinečný projekt do programu Festivalu ZUŠ Alfréda Radoka, protože Valašské Meziříčí se tak stane jedním z prvních měst, které může recitál nabídnout,“  říká ředitelka pořádající ZUŠ Alfréda Radoka PaeDr. Yvona Wojaczková. „Díky podpoře města se nám také podařilo stanovit velmi příznivé ceny vstupného, aby koncerty mohly navštívit celé rodiny i s dětmi,“ dodává.

„Posluchači se vůbec nemusí bát nějaké nestravitelné „ vážné“ hudby. A to ani přesto, že zazní koncert P. A. Locatelliho, který je považován za jeden z vůbec nejnáročnějších houslových koncertů všech dob. Hudba je velice emotivní, až živelná a je naprosto zřejmé, že ve své době plnila funkci „pop music“.  Pavel navíc provází celý koncert drobnými komentáři jednotlivých děl a lidé se tak dozví i mnoho zajímavostí a pozoruhodností ze života skladatelů a jejich děl, včetně výkladu pojmu La Folia,“ slibuje Roman Válek, dirigent orchestru dobových nástrojů Czech Ensemble Baroque. „Velmi divácky zajímavý je také dialog moderního nástroje s nástroji dobovými“.

A nezůstane jen u dialogu hudebního. Na dopoledne mezi večerními koncerty 12. 5. a 13. 5. má Pavel Šporcl naplánováno setkání s nejmladší generací umělců, se studenty a absolventy místní ZUŠ. Těm může sdělit své názory, připomínky a podněty v moderované debatě. „Jsme přesvědčeni, že právě živoucí vzor, kterým jistě pan Šporcl je, bude pro děti tou největší motivací, hmatatelným a konkrétním naplněním jejich hudebních snů. V tom je potřeba je podporovat,“ říká k plánované diskuzi ředitelka Wojaczková.

Recitál Pavla Šporcla by měl odstartovat měsíční festival s nabitým programem přesahující všechny žánry a umělecké obory. Podrobnosti naleznete na webových stránkách školy: www.zus-vm.cz

Recitál Pavla Šporcla „La Folia“

12. 5. 2013 | 19: 30 Zámek Žerotínů, KZ Valašské Meziříčí

13. 5. 2013 | 18:00 Zámek Žerotínů, KZ Valašské Meziříčí

Program:  A. Corelli, A. Vivaldi, F. Geminiani, M. Marais, J. B. Lully, J. M. Leclair, A. Locatelli

Účinkují:            

Pavel Šporcl – moderní housle

Czech Ensemble Baroque – orchestr dobových nástrojů

Peter Zajíček – koncertní mistr

Monika Knoblochová - cembalo


Předprodej vstupenek: Informační centrum Sýpka, Valašské Meziříčí, tel. 571 684 558, 775 109 809

Cena vstupenek: předprodej 300 Kč dospělý / 200 Kč dítě (na místě 400 / 300 Kč)

Více informací: www.zus-vm.cz


Vynikající houslový virtuóz ve Valmezu znovu povede houslové lekce 

21.7.2015 09:03:14,
Vynikající houslový virtuóz ve Valmezu znovu povede houslové lekce

sobota 24. 10. 2015 a neděle 25. 10. 2015

Houslové kurzy Pavla Šporcla ve Valašském Meziříčí

Vynikající český houslový virtuóz Pavel Šporcl povede ve Valašském Meziříčí houslové lekce pro žáky základních uměleckých škol.

Sektání s osobnost vynikajícího muzikanta a člověka Pavla Šporcla bude jistě inspirujícím momentem nejen pro samotné žáky houslové hry, ale i pro pasivní účastníky lekcí a veřejnost

 

Zobrazeno: 1759×

Houslový mistr, vroucí krev a temperament! 

20.7.2015 09:10:36,
Houslový mistr, vroucí krev a temperament!

Koncertem  houslového virtuóza Pavla Šporcla a cikánské cimbálové kapely Gipsy Way Ensemble zahájila ZUŠka další ročník Festivalu Alfréda Radoka 2015. Jakým aplausem odměnil vyprodaný sál všechny účinkující uvidíte v reportáži Regionální televize CZ - https://www.youtube.com/watch?v=eqFGcqb5hU0.

Zobrazeno: 1721×

Houslové WORKSHOPY Pavla Šporcla pro žáky základních uměleckých škol 

22.10.2014 12:18:41,
Houslové WORKSHOPY Pavla Šporcla pro žáky základních uměleckých škol

Vynikající český houslový virtuóz Pavel Šporcl se po svém loňském koncertu v Kulturním zařízení vrací do Valašského Meziříčí, tentokrát ale v jiné roli.  Ve Valašském Meziříčí povede houslové lekce pro žáky základních uměleckých škol.

Workshopy probíhají v pátek 3. 10. a v sobotu 4. 10. 2014, první lekce začíná v 10:00 hodin.

 

Zobrazeno: 2047×

Pavel ŠPORCL poprvé ve Valašském Meziříčí 

13.6.2013 12:06:35,
Pavel ŠPORCL poprvé ve Valašském Meziříčí

Jeden z našich nejlepších houslových virtuózů přijede ve dnech 12. a 13. 5. 2013 do Valašského Meziříčí představit divákům svůj nový recitál La Folia. Koncert, který bude zahájením dnes již prestižního Festivalu ZUŠ Alfréda Radoka, slibuje nevšední zážitek zejména díky zcela ojedinělé kombinaci hráče na moderní „modré“ housle a orchestru dobových nástrojů Czech Ensemble Baroque. V rámci koncertu zazní jedno z nejnáročnějších děl světové houslové literatury. Pavel Šporcl se také sejde s místními mladými hudebníky v připravované besedě. 

 

Zobrazeno: 1982×