Workshop s... izraelským jazzovým kytaristou ASSAFEM KEHATI

Workshop s... izraelským jazzovým kytaristou ASSAFEM KEHATI

Vynikající jazzový kytarista světové třídy a skladatel působící v USA Assaf Kehati navštívil v dubnu 2014 Valašské Meziříčí poprvé. Večer 6.3.2016 se do Valašského Meziříčí vrátil a vystupoval v sále Kulturního zařízení. V podvečer, před svým koncertem, svůj čas věnoval také žákům ZUŠ Alfréda Radoka.

Assaf Kehati - v New Yorku žijící izraelský jazzman, kytarista světové třídy. Jazzový kytarista Assaf Kehati zavítal do Valašského Meziříčí na exkluzivní koncert po dvou letech od prvního vystoupení na Malé scéně za oponou.  Původem izraelský hudebník přesídlil v roce 2007 do Spojených států, po té, co doma vystudoval jazz na prestižní škole Rimon School of Jazz and Contemporary Music.  K samotnému jazzu se sice dostal dost pozdě, až v devatenácti, ale už jako student ve své zemi vítězil v žánrových soutěžích a zahrál si na velkých akcích, jako byl Tel Aviv Jazz Festival, Machtesh Ramon Jazz Festival, či na Israel Festival v Jeruzalémě.

Assaf Kehati jako sideman účinkoval v řadě projektů a vydal také tři vlastní alba, dobře hodnocená hudebními novináři i publikem. Deska A View From My Window (Výhled z mého okna) vyšla v roce 2010, druhá Flowers and Other Stories  (Květiny a jiné příběhy) v roce 2011 a nejnovější počin Naked (Obnažený) spatřil světlo světa roku 2014. Ke komponování ho inspiruje všechno možné, od pohledu z pavlače na zasněžený Fenway park i světský a pomalý, leč spokojený život hlemýždě. Dokáže zhudebnit příběh dívky hledající lásku za oceánem, nebo ilustrovat svou hudbou události mezinárodního charakteru. Koncertní repertoár Assafa Kehatiho tvoří vlastní skladby i osobité úpravy jazzových standardů, které posluchačům pomáhají v orientaci.

V březnu vystoupil v komorním prostředí Malé scény za oponou s kolegy Martinem Gerlou a Petrem Nohavicou z Valašského Meziříčí a jako hosté celé seskupení Deep-M-Ocean v čele s José De La Hozem. 

 IMG_9855.JPGIMG_9842.JPGIMG_9847.JPGIMG_9850.JPG