pedagogové

Denisa VARGA VAŠÍČKOVÁ, Dis.

Dosažené vzdělání:

• Janáčkova konzervatoř v Ostravě – obor: tanec
  • Salzburg Experimental Academy of Dance (www.sead.at), Rakousko - obor: současný tanec

Dosavadní zaměstnání:

• ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí – taneční pedagožka a choreografka
  • Národní divadlo Moravskoslezské Ostrava – 7 sezón členka baletu NDMS
  • umělecká vedoucí a choreografka taneční skupiny D-Company

Aktivity:

• vyučuje děti a mládež v těchto tanečních stylech: klasický tanec, základní taneční průprava, neoklasika, scénický tanec, současný tanec, theatre dance, Street Jazz, Contemporary, Musical Dance, kontaktní improvizace a další.
  • autorka většiny choreografií taneční skupiny D-Company
  • hlavní choreografka projektu C EST´ LA VIE … aneb to je život
  • hlavní choreografka projektu LONDON

Co je projekt C´est LaVie?

Velkorysý projekt multimediálního představení C´est La Vie byl realizován v roce 2010/2011 ve spolupráci se ZUŠ Čadca (SR). Filmová část představení byla natáčena v exteriérech v Paříži na jaře 2010. Natáčení se zúčastnilo všech cca. 70 účinkujících. Premiéry představení C´EST LA VIE proběhly v Čadci a Valašském Meziříčí, představení bylo dále realizováno v Brně, Zlíně, Vsetíně, opět v Čadci a Valašském Meziříčí, v jednání realizace v Praze v Divadle na Vinohradech.

Co je projekt LONDON?

Irena STOLÁŘOVÁ

Studium:

• Konzervatoř Duncan centre, Praha  –  taneční škola – pedagog taneční výchovy
  • Lidová konzervatoř Ostrava  - Rytmická, pohybová a taneční výchova dětí
  • Gymnázium Valašské Meziříčí

Dosavadní zaměstnání:

• tanečnice a taneční lektorka ve folklorním souboru Bača a DFS Ovečky (1997 – 2003)
  • taneční lektorka a choreografka Taneční skupiny Aneri při SVČ Domeček (2003 – 2011)
  • jednatelka, taneční lektorka a choreografka  Aneri – taneční škola o.s. (2008 – 2011)
  • ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí – pedagožka tanečního oboru (od 2011)

Další vlastní aktivity:

• ředitelka a hlavní organizátorka Folklorního festivalu Babí léto (1998 - 2003)
  • zakladatelka a vedoucí organizátorka soutěže  HOT DANCE ve Valašském Meziříčí - mezinárodní soutěže v současných tancích
  • pořadatelka a hlavní vedoucí Letních tanečních škol Aneri (Prostřední Bečva)

Filip STANĚK

externí pedagog

Dosažené vzdělání:

• Janáčkova konzervatoř v Ostravě - obor: tanec
  • spolupráce s California Dance Arts, Los Angeles, USA (v prosinci roku 2007, 2008 a 2009)
  • účast na workshopech doma i v zahraničí - např. ImpulsTanz ve Vídni, Ballet Masterclass v Praze nebo Ballet and Dance v Ostravě

Profesní výsledky (soutěže, kurzy):

• květen 2008 - finalista taneční soutěže New Generation v Budapešti, v kategorii moderní tanec
  • 2009 - 1. místo na Mezinárodní soutěži International Theatrical Dance Championship, Sydney, Austrálie -  kategorie klasický a moderní tanec
  • 2009 - 3. místo na Jazz Dance Open v Pardubicích se svým autorským představením nazvaným „Tanec ve vzduchu“
  • říjen 2009 - účast na Grand Prix v Olomouci
  • spolupráce na sezónním představení California Contemporary Ballet s názvem Sněhová královna, kde ztvárnil roli Kaie

SANCHEZ

externí pedagog

V současné době patří mezi nejvyhledávanější lektory v ČR a jen málokdo z českých tanečníků s ním neměl alespoň jeden workshop house dance nebo LA style.

Kromě domácího T-Bassu působí jako externí člen pražské pobočky Dance 2XS, účinkoval např. v projektu Urbanite Time 2XS v letošním roce. Mezi b-boys je známý jako přední člen Semtex Squad, mezi house dancers zase jako jeden ze zakladatelů projektů Rhythm Of Soul.

Soutěžní úspěchy slavil nejdříve jako b-boy, zvítězil na akcích Battle Brno, Bboy Killz, velmi dobře se umístil i na soutěžích Zlom se v pase nebo B-boy King. V poslední době však sbírá úspěchy především na houseové scéně, a to především se Sabinou Škodovou. Bodoval s ní na české preselekci Juste Debout nebo na posledním vydání Druhé Šance. Upřít mu však nelze ani choreografické úspěchy s T-Bassem.

Spolupráce s externími lektory současných tanečních stylů: