10. ročník Festivalu Alfréda Radoka představí hned dva hosty: saxofonistu Michala Žáčka a unikátní Brněnský kontrabasový orchestr!

10. ročník Festivalu Alfréda Radoka představí hned dva hosty: saxofonistu Michala Žáčka a unikátní Brněnský kontrabasový orchestr!

Tradiční festival Základní umělecké školy Alfréda Radka Valašské Meziříčí chystá opět jedinečný program. Festival Alfréda Radoka - FAR - se uskuteční poslední týden v květnu. Posluchači se mohou těšit na vystoupení žáků všech oborů školy. Speciální hosté budou letos dva: Michal Žáček a dále unikátní Brněnský kontrabasový orchestr, se kterými vystoupí i žáci školy.

Základní umělecká škola Alfréda Radoka uvede v termínu 25. – 30. května 2020 již 10. ročník multižánrového Festivalu Alfréda Radoka. Pestrý program nabídne koncerty a akce širokému publiku. Můžeme se těšit na koncerty pěveckých sborů, speciální kytarový koncert, vystoupení smyčcového orchestru a žáků literárně-dramatického oboru. Nebude chybět koncert a bicího seskupení DRUMATIX a oblíbeného dechového orchestru JazzZUŠák. Vyvrcholením festivalového týdne bude koncert Brněnského kontrabasového orchestru.

Speciální hosté budou letos hned dva. Jako první se v pátek 29. května představí spolu s JazzZUŠákem fenomenální saxofonista a hráč na dechové nástroje Michal Žáček. Jeho jméno je známé nejen po celé republice, ale také například v USA, Mexiku nebo Francii. Nyní Žáček spolupracuje především s Vojtěchem Dykem a B-side band. Jako další host vystoupí šestnáctičlenný Brněnský kontrabasový orchestr, který je jedním ze dvou takto unikátních souborů na světě. Pod uměleckým vedením prof. Miloslava Jelínka představí v sobotu 30. května valašskomeziříčskému publiku bohatý repertoár, od klasiky až po originální aranžmá. Spoluúčinkujícími budou samotní žáci školy. „Můžeme se těšit na propojení kontrabasového orchestru například s cimbálem, klavírem nebo smyčcovým orchestrem.“ doplňuje Martina Denková, PR manažerka školy.

Z důvodu nynější situace a případného nepříznivého vývoje počítáme i s možným posunem termínu festivalu a to na podzim tohoto roku,“ uvádí Denková. Pro aktuální informace a informace o předprodeji sledujte stránky školy www.zus-vm.cz nebo facebook školy: ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí.

(md)