10. ročník mezinárodního festivalu Podzimní varhany zahájen!

10. ročník mezinárodního festivalu Podzimní varhany zahájen!

Jubilejní ročník festivalu Podzimní varhany je tady. V úterý 14. září jej zahájil svým koncertem americký špičkový varhaník a pedagog Nathan Laube. Nádhernými tóny varhan rozezněl klenby farního kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Valašském Meziříčí a okouzlil všechny posluchače, kteří jeho fenomenální výkon ocenili potleskem ve stoje.

Podzimní varhany se ve Valašském Meziříčí konají od roku 2011 a pořádá je Základní umělecká škola Alfréda Radoka Valašské Meziříčí za podpory města Valašské Meziříčí, finanční podpory Zlínského kraje a za podpory dárců. „Velmi si podpory vážíme a jsme rádi, že má tento varhanní festival místo na kulturní scéně města.“ Uvádí Martina Denková, PR managerka školy.

Jubilejní ročník uvede ještě tři koncerty. Novinkou bude koncert na Prostřední Bečvě v kostele sv. Zdislavy v neděli 26. září v 15:00, kde se představí slovenský varhaník a ředitel bratislavské konzervatoře Marek Vrábel. Další koncerty se uskuteční opět ve Valašském Meziříčí. V úterý 5. října v 18:00 se představí dvojice Ondřej Mucha (varhany) a Gabriela Němcová (zpěv). Závěrečný koncert bude patřit české varhanici Michaele Káčerkové, která posluchačům zahraje v úterý 26. října v 18:00. Vstupné na všechny koncerty je dobrovolné.

Přijďte se zaposlouchat do tónů varhan a zpříjemnit si podzimní večery. Těšíme se na setkání! Více informací na stránkách školy www.zus-vm.cz

(md)