Celostátní soutěž animovaných filmů Oskárek 2021 vyhlášena!

Celostátní soutěž animovaných filmů Oskárek 2021 vyhlášena!

Základní umělecká škola Alfréda Radoka Valašské Meziříčí vyhlašuje již 7. ročník soutěžní přehlídky animovaných filmů Oskárek 2021. Celostátní soutěž spojuje nadšené mladé tvůrce animované tvorby a dává jim příležitost nejen prezentovat svá díla, ale také získat nové a cenné zkušenosti. Slavnostní vyhlášení s udílením cen a promítáním vítězných snímků se uskuteční 26. listopadu 2021 od 16:30 v prostorách Kina Valmez.

Vzrůstající zájem o obor animace a tvorbu krátkých filmů dal prvotní impuls pro vznik ateliéru animované tvorby na ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí. Krátce nato vznikla také soutěžní přehlídka Oskárek, která je určena mladých tvůrců animovaného filmu, žákům základních uměleckých škol. „Soutěž je místem, kde mohou žáci získat nejen novou motivaci a inspiraci k další práci, ale skrze hodnocení odborné poroty také cennou zpětnou vazbu,“ uvádí Petr Hajdyla, ředitel školy a zakladatel soutěže. „Důležitou součástí přehlídky jsou také workshopy se špičkami v oboru. V minulosti se soutěžící setkali například s Pavlem Hrubošem nebo Michalem Orsavou. Letos povede vzdělávací workshop známá filmová laboratoř AERO ŠKOLA“, dodává Hajdyla.

Žáci uměleckých škol mohou soutěžit ve dvou kategoriích. První z nich je Animovaný film volnou technikou, druhou kategorií pak Audiovizuální projekt volného zadání. Svůj soutěžní projekt mohou mladí tvůrci zasílat do 5. listopadu. Hodnocení odbornou porotou proběhne ve dvou kolech. 12. listopadu budou vyhlášeny postupy do finále. Slavnostní vyhlášení vítězů a promítání vítězných snímků pak proběhne v pátek 26. listopadu od 16:30 v prostorách Kina Valmez. Vstup na finálový večer je otevřen široké veřejnosti.

Soutěžní přehlídku OSKÁREK vyhlašuje Základní umělecká škola Alfréda Radoka Valašské Meziříčí ve spolupráci s Kulturním zařízením města Valašské Meziříčí a za podpory města Valašské Meziříčí a dárců. Podrobné informace o soutěži najdete na www.zus-vm.cz/oskarek/oskarek.