Festival Alfréda Radoka bude v říjnu!

Festival Alfréda Radoka bude v říjnu!

10. ročník multižánrového festivalu ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí se kvůli mimořádným událostem přesouvá na podzim. Posluchači se mohou těšit na stejně pestrý program, na kterém vstoupí nejen žáci školy, ale i speciální hosté, kterými jsou Michal Žáček a unikátní Brněnský kontrabasový orchestr.

Poslední týden v květnu se měl uskutečnit tradiční Festival Alfréda Radoka. Ten se však z důvodu aktuálního dění přesouvá na říjen tohoto roku. „I přesto, že od 11. května byly povoleny kulturní akce do sta osob, rozhodli jsme se festival posunout. Nechceme omezovat kapacity sálů, ale dát prostor navštívit program široké veřejnosti. Věříme, že se vše bude vyvíjet pozitivním směrem a v říjnu se na festivale setkáme bez jakéhokoliv omezení.“ uvádí Martina Denková, PR manažerka školy.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit na koncerty pěveckých sborů, vystoupení smyčcového orchestru, žáků literárně-dramatického oboru a mnoho dalších. Letošní program nabídne také hned dva speciální koncerty, které se uskuteční v sále Kina Valmez. V pátek 23. 10. vystoupí dechový orchestr JazzZušák, který zahraje spolu s fenomenálním saxofonistou a hráčem na dechové nástroje Michalem Žáčkem. V sobotu 24. 10. festival přivítá Brněnský kontrabasový orchestr, který vystoupí i spolu s žáky umělecké školy. „Kontrabasový orchestr je jedním ze dvou takto unikátních souborů na světě. Můžeme se těšit na jeho propojení například s cimbálem, klavírem nebo smyčcovým orchestrem. Koncert bude opravdu výjimečný. “ dodává Denková.

Těšíme se na společné setkání. Pro aktuální informace sledujte stránky školy www.zus-vm.cz nebo facebook školy: ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí.