Festival Alfréda Radoka se blíží a představí hned dva hosty: saxofonistu Michala Žáčka a unikátní Brněnský kontrabasový orchestr!

Festival Alfréda Radoka se blíží a představí hned dva hosty: saxofonistu Michala Žáčka a unikátní Brněnský kontrabasový orchestr!

Plánovaný 10. ročník multižánrového festivalu ZUŠ Alfréda Radoka se uskuteční první listopadový týden 3. — 6. 11. 2021. Posluchači se mohou těšit na pestrý program, na kterém vstoupí nejen žáci školy, ale i speciální hosté, kterými jsou Michal Žáček a unikátní Brněnský kontrabasový orchestr.

Základní umělecká škola Alfréda Radoka uvede v termínu 3. – 6. listopadu 2021 jubilejní 10. ročník multižánrového Festivalu Alfréda Radoka. Program festivalu bude zahájen ve středu 3. listopadu v 17:00 Kytarovým koncertem v kostele sv. Trojice Valašské Meziříčí. Na koncertě se představí žáci a absolventi školy a hosté z konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž. Od 15:00 proběhne speciální seminář uznávaného kytaristy a hráče na staré nástroje Karla Fleischlingera o renesanční kytaře. Ve čtvrtek 4. listopadu rozezní prostory kostela sv. Trojice od 18:00 Koncert filmových melodií v podání žáků školy. Koncert bude doplněn o speciální projekci, kterou pro tuto událost vytváří žáci ateliéru animační tvorby školy.

V pátek 5. listopadu se festival přesune do prostor Kina Valmez, kde se od 18:00 publiku představí oblíbený dechový soubor JazzZUŠák a bicí seskupení DRUMATIX. Nevystoupí ale sami! Připojí se k nim fenomenální saxofonista a hráč na dechové nástroje Michal Žáček. Jeho jméno je známé nejen po celé republice, ale také například v USA, Mexiku nebo Francii. Vyvrcholením festivalového týdne bude v sobotu 6. listopadu v 18:00 koncert Brněnského kontrabasového orchestru a žáků školy. Orchestr je jedním ze dvou takto unikátních souborů na světě. Pod uměleckým vedením prof. Miloslava Jelínka představí valašskomeziříčskému publiku bohatý repertoár, od klasiky až po originální aranžmá. „Můžeme se těšit na propojení kontrabasového orchestru s cimbálem, akordeonem, klavírem nebo smyčcovým orchestrem.“ doplňuje Martina Denková, PR manažerka školy.

Vstupné na veškeré akce festivalu je dobrovolné. Festival se koná ve spolupráci s Kulturním zařízením města Valašské Meziříčí a za podpory města Valašské Meziříčí. Těšíme se na společné setkání! Více informací na stránkách školy www.zus-vm.cz.