Jedinečné Mikulášení plné překvapení se blíží!

Jedinečné Mikulášení plné překvapení se blíží!

V sobotu 2. prosince se od 17:30 v meziříčském kině uskuteční již tradiční 9. Mikulašení. Na posluchače čeká pestrý program, skvělá hudba, plno překvapení a neopakovatelná atmosféra. Vedle jedinečného dechového orchestru JazzZušáku zabuší i soubor bicích nástrojů Drumatix. Obě tyto seskupení reprezentují Základní uměleckou školu Alfréda Radoka Valašské Meziříčí. Na dramaturgii koncertu jsem se zeptala dirigenta a zároveň "otce" této neopakovatelné akce Jaromíra Kužely a také vedoucího bicího souboru Milana Kratochvíla. Oba dostali stejné otázky a jejich odpovědi můžete porovnat v následujícím rozhovoru.

1) Na co se nejvíce těšíš na letošním Mikulášení?

Jaromír Kužela: Na každoročně úžasnou atmosféru, sál plný skvělého obecenstva, vynikající hudební výkony a legraci.
Milan Kratochvíl: Na takové to napětí před začátkem vystoupení, které po prvních taktech pomaličku zmizí a na JazzZušák. Vždy jsem šokován jak se tolik "dětí" přemění na vynikající muzikanty. Také nepochybuji o tom, že publikum ve Valmezu vytvoří vynikající atmosféru!

2) Jste známí tím, že každý koncert „okořeníte“ překvapením. Chystá se něco i letos?

JK: Samozřejmě. Nové skladby, speciální host a další. Teď můžu prozradit jen to, že budeme slavit 10 let DRUMATIXu (pozn. soubor bicích nástrojů), takže chystáme společné vystoupení.
MK: Překvapení je Jazzzušák + Drumatix na jednom podiu. Slibuji vám jedinečný zážitek! Tomuto tělesu asi šedesáti muzikantů jsem dal název KUKR. Pro DRUMATIX je to nejlepší oslava deseti let souboru.

3)
Jardo, s Milanem jste dlouholetí kolegové a přátelé. Neodpustím si proto otázku: Co prvního tě napadne, když se řekne Milan Kratochvíl?

DRUMATIX. Je to bez nadsázky fantastický soubor. Na Milanovi obdivuju jeho hudební nápady a aranže. JazzZušák hraje skladby zahraničních autorů, většinu aranží kopíruju, ale DRUMATIX je originál, vždy je co poslouchat i na co se dívat! Ale to nejdůležitější: Milan Kratochvíl = muzicírování, hudební praxe, hudební myšlení. Jako pedagog je skvělý! Spolupracovat s ním je vždy inspirativní, takže se na spolupráci s ním moc těším. A taky je to skvělý kamarád a showman, i díky jemu bude letošní Mikulášení skvělé!

Milane, co tě napadne, když se řekne Jarda Kužela?

Toho je hodně. Jarda má obrovský dar aranžovat neskutečně skladby. To jak dopsal k mým čistě bubenickým skladbám melodie jen tak nezapomenu!
Moc si ho vážím jako kamaráda, muzikanta i pedagoga. Dokonce si navzájem učíme potomky. Na škole učí mnoho skvělých učitelů, ale Jarda na hrad! i BEZ 68 :)