MIBIDIZO se chystá na mezinárodní soutěž v Itálii

Dětský pěvecký sbor MIBIDIZO ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí se opět zúčastní mezinárodního soutěžního festivalu. Tentokrát jde o 5th Festival and Competition Queen of the Adriatic Sea Cattolica, který se bude konat začátkem května v Itálii. Na festival se všichni velmi těší, i když není nic jednoduchého, jak pro zpěváky, tak pro sbormistry, se na takovou akci připravit. Chce to hodně trpělivosti a úsilí při secvičování nových skladeb, aby konečný výsledek byl pro děti i pro posluchače obohacující a na dostatečné úrovni pro tak velikou mezinárodní akci.

"Doufáme, že se bude dětem tak dobře dařit jako na Mezinárodním festivale ve Švýcarsku 2014, v Praze 2015 nebo v Rakousku 2016. Byla by to odměna za dosavadní práci a také bychom rádi důstojně reprezentovali jak ZUŠ, tak naše město Valašské Meziříčí, Zlínský kraj a celou Českou republiku." říká sbormistryně Eva Ježíková.

A kde nás můžete brzy slyšet a vidět v našem okolí? První příležitostí je koncert 16. března 2018 v Kulturním domě v Zašové od 18 hodin. Představí se kromě pěveckého sboru MIBIDIZO také smyčcový orchestr naší školy pod vedením Heleny Hrachové. Další možností je květnový festival Základní umělecké školy Alfréda Radoka Valašské Meziříčí (10.-18.5.2018), na který vás také srdečně zveme.

Věříme, že na našich koncertech strávíte spolu s námi příjemné chvíle.

Eva Ježíková a Jana Krejsová

 

Podporují nás:
Město Valašské Meziříčí, Ministerstvo kultury ČR, PBT Works s. r. o., Nadace Synot založená senátorem Ivo Valentou, ValMezGeo s. r. o., ROBE lighting s. r. o., Bártek rozhlasy s. r. o., SPEDOS, Kameny.cz s. r. o., DEZA a. s.