Mikulášení zaplnilo kino Svět

Mikulášení zaplnilo kino Svět

Zaplněné hlediště kina Svět ve Valašském Meziříčí vestoje aplaudovalo účinkujícím na 9. ročníku jazzového podvečeru s názvem „Mikulášení“. Nadšení v publiku vyvolalo nejen hlavní vystoupení dechového orchestru JazZUŠák. Ze židlí posluchače zvedly také výkony bubenického seskupení Drumatix, zpěv Ivany Kandráčové a vystoupení zpěváka folkorbeatové kapely Docuku – Jiřího Buksy.

 

První prosincovou sobotu pódium kina ve Valmezu zaplnili hudebníci, kteří navštěvují či navštěvovali ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí a stali se tak členové JazzZUŠáku nebo Drumatixu.

Hlavním hostem letošního ročníku byl soubor Drumatix, který tak oslavil 10 let své existence. „Drumatix je fantastický soubor. Na Milanovi Kratochvílovi (vedoucí Drumatixu) obdivuju jeho nápady a aranže. Vždy je co poslouchat, na co se dívat. Jsem velmi rád, že jsme přišli s nápadem na společný koncert.“ uvádí organizátor akce a dirigent JazzZUŠáku Jaromír Kužela.

„Účast na Mikulášení byla pro nás všechny radostnou událostí. Koncert jsme si opravdu užili a důstojně tak oslavili jubileum souboru. Děkujeme skvělému obecenstvu za neopakovatelnou atmosféru. Další díky patří zejména Jardovi Kuželovi, týmu M-klubu a kina Svět.“ říká Milan Kratochvíl, učitel ZUŠ Alfréda Radoka.