Na Festivalu Alfréda Radoka letos vystoupí HRADIŠŤAN & Jiří Pavlica

(md) Tradiční festival Základní umělecké školy Alfréda Radoka Valašské Meziříčí – Festival Alfréda Radoka (FAR) se nezadržitelně blíží. Na týden plný hudby, tance a divadla se můžeme těšit od 13.–18. června. Představí se školní sbory, smyčcový orchestr, žáci na dechové nástroje, bicí seskupení, žáci literárně-dramatického oboru a mnoho dalších. Vyvrcholením celého festivalu bude společný koncert žáků školy s ojedinělým seskupením HRADIŠŤAN & Jiří Pavlica v sobotu 18. června v amfiteátru ve Valašském Meziříčí.

(md) Tradiční festival Základní umělecké školy Alfréda Radoka Valašské Meziříčí – Festival Alfréda Radoka (FAR) se nezadržitelně blíží. Na týden plný hudby, tance a divadla se můžeme těšit od 13.–18. června. Představí se školní sbory, smyčcový orchestr, žáci na dechové nástroje, bicí seskupení, žáci literárně-dramatického oboru a mnoho dalších. Vyvrcholením celého festivalu bude spole

Základní umělecká škola Alfréda Radoka uvede v termínu 13.-18. června již 11. ročník multižánrového Festivalu Alfréda Radoka. Pestrý umělecký týden nabídne ve Valašském Meziříčí koncerty a akce širokému publiku. Festival bude zahájen v pondělí 13. 6. koncertem nejen bicího seskupení DRUMATIX na nádvoří zámku Žerotínů. V úterý 14. 6. se se svou hrou Bludiště světa Jana Nivnického představí žáci literárně-dramatického, kteří přiblíží příběh o dětství Jana Amose Komenského. Středa 15. 6. bude patřit Koncertu filmových melodií v kostele sv. Trojice. Ve čtvrtek 16. 6. se přesuneme do prostor farního kostela Nanebevzetí Panny Marie, kde se  představí pěvecký sbor MIBIDIZO a smyčcový orchestr školy. Třešničkou a vyvrcholením celého festivalu bude ojedinělý koncert žáků školy, kteří se v sobotu 18. června představí po boku známého hudebního seskupení HRADIŠŤAN & Jiří Pavlica.

„Jsme rádi, že se nám daří naplňovat hlavní cíl festivalu, kterým je vytvoření platformy, kde se mohou žáci setkávat s profesionálními umělci a tím získávat motivaci, inspiraci a obohacení pro další práci.“ uvádí Martina Denková, PR manažerka školy. Letošní unikátní host HRADIŠŤAN & Jiří Pavlica představí valašskomeziříčskému publiku nejen sám, ale i spolu s žáky školy, bohatý repertoár s nezvykle širokým žánrovým záběrem, který v počátcích vycházel zejména z lidové tradice. „Na koncertě se můžeme například těšit na propojení seskupení se smyčcovým orchestrem, jazzových souborem JazzZUŠák, DRUMATIXEM, akordeonem, našimi zpěváky nebo tanečníky.“ doplňuje Denková.

Vstupenky na hlavní koncert bude možné zakoupit od první půlky května prostřednictvím webových stránek Kulturního zařízení města Valašské Meziříčí. Pro aktuální informace sledujte stránky školy www.zus-vm.cz.