Našlapaný konec školního roku v ZUŠ Alfréda Radoka: letos spolu s HRADIŠŤANEM

Našlapaný konec školního roku v ZUŠ Alfréda Radoka: letos spolu s HRADIŠŤANEM

(md) Základní umělecká škola Alfréda Radoka Valašské Meziříčí nabídne meziříčskému publiku během května a června rozmanitý program. Příznivci a milovníci umění se mohou těšit na koncerty, taneční večery či divadla. Nebude chybět ani tradiční Festival Alfréda Radoka, který se uskuteční 13. – 18. června, na jehož hlavním koncertě vystoupí ojedinělé seskupení HRADIŠŤAN & Jiří Pavlica spolu s žáky školy.  

Pestrý program akcí Základní umělecké školy Alfréda Radoka otevřou Taneční večery, které se uskuteční 13. a 14. května v Kulturním domě Zašová. Příznivci tance se mohou těšit na krásné choreografie, pohádkové příběhy a dechberoucí kompozice. Celoroční práce tanečníků se divákům představí i během dalších večerů. V úterý 24. května se uskuteční Květnová taneční scéna v prostorách Kina Valmez a v pátek 10. června Radokova taneční scéna v amfiteátru Valašské Meziříčí.

V rámci programu nebudou chybět ani hudební koncerty žáků. Jako každý rok proběhnou Absolventské koncerty, které se uskuteční v termínech 24., 26. a 30. května v koncertním sále v hlavní budově školy. V neděli 29. května vystoupí v kostele ve Stříteži nad Bečvou oblíbené soubory – pěvecký sbor MIBIDIZO a smyčcový orchestr školy. Všechny pěvecké sbory Nožka, Stonožka, miniDIZO a MIBIDIZO se pak  představí ve středu 8. června od 17 hodin ve Velkém sále Kulturního zařízení města.

Několik uměleckých večerů chystá také literárně-dramatický obor. Jako první vystoupí žáci se svými monology v prostorách kavárny Tucan ve čtvrtek 26. května. Dále se můžeme těšit na pohádku Jiřího Sedláčka - Jak šel kocour pro brejlatou princeznu, která bude uvedena v sobotu 4. června a o týden později, 11. června na komediální dialog Nevím od autora Vojtěcha Štěpánka. Obě představení se uskuteční v prostorách Kulturního zařízení od 18 hodin.

Jako vyvrcholení školního roku se již tradičně uskuteční multižánrový Festival Alfréda Radoka, který letos proběhne již pojedenácté. Posluchači a diváci se mohou těšit na  týden plný umění. Festival zahájí v pondělí 13. června v 16:00 koncert Made in ZUŠ na nádvoří zámku Žerotínů, na kterém zahrají bicí seskupení, sax kvarteto a dechové soubory. Úterý 14. června bude patřit příběhu o dětství Jana Amose Komenského, které představí žáci literárně-dramatického oboru jako hru Bludiště světa Jana Nivnického od 18 hodin v prostorách M-klubu. Ve středu 15. června se přesuneme do prostor kostela sv. Trojice, kde se od 18 hodin uskuteční  Koncert filmových melodií, hudební večer doplněn filmovou projekcí. Na čtvrtečním Koncertě komorní hudby 16. června vystoupí pěvecký sbor MIBIDIZO a smyčcový orchestr, kteří zahrají ve farním kostele Nanebevzetí Panny Marie od 18 hodin.

Třešničkou a vyvrcholením celého festivalu bude ojedinělý koncert žáků školy, kteří se v sobotu 18. června v 18: 00 představí po boku známého hudebního seskupení HRADIŠŤAN & Jiří Pavlica. „Na koncertě se můžeme těšit na propojení seskupení s jazzovým souborem JazzZUŠák, bicím seskupením DRUMATIX, smyčcovým orchestrem, akordeonem, zpěváky i tanečníky“, uvádí Martina Denková, PR manažerka školy. Vstupenky na hlavní koncert je možné zakoupit online na webových stránkách kzvalmez.cz nebo osobně v Informačním centrum města Valašské Meziříčí. Festival se koná za podpory města Valašské Meziříčí.

Více informací na www.zus-vm.cz