Ocenění Grand Prix míří do Valmezu

Ocenění Grand Prix míří do Valmezu

I letos se tanečníci Základní umělecké školy Alfréda Radoka, Tanečního centra Valmez a taneční skupiny D-company sešli v brněnském Divadle na Orlí. Zde se konala jedinečná taneční soutěž Naruby. Meziříčští tanečníci byli mimořádně úspěšní. Prestižní ocenění Grand Prix, 1. místo v dospělé kategorii, prvenství ve skupinovém tanci a další krásná umístění vybojovali tanečníci s choreografiemi Denisy Varga Vašíčkové a Eriky Ullmannové.

Celostátní soutěž plná vynikajících výkonů, krásných choreografií, výrazů a skvělé hudby se konala 1. a 2. prosince 2017 v Brně. Za samotným názvem soutěže stojí pravidlo kombinace tance a hudby. Soutěžící v klasickém tanci musí vybrat hudbu nového milénia, tedy s datem po roce 2000. Naopak tanečníci v kategorii moderní tanec své umění předvádí na hudbu klasickou.

Absolutním vítězem soutěže (držitel tzv. Grand Prix) se stal Jan Hlaváč ze ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí. „Cena Grand Prix je určena pro soutěžícího, který nejlépe naplní samotnou myšlenku soutěže, a to napříč všemi kategoriemi.“ říká Petr Hajdyla, ředitel školy.

Prvenství v kategorii skupin si zasloužila D-company, a to i přes velmi silnou konkurenci. Porotu okouzlila choreografie „Ve dvou“ Denisy Varga Vašíčkové a skupina tak vyhrála natáčení vlastního videoklipu. Za tímto jedinečným úspěchem stojí nejen technika, ale také výraz a provedení tanečníků Alexandra Veselého a Gabriely Lipové.

„Celý den naši tanečníci podávali velké taneční výkony, jsem na ně nesmírně hrdá. Opravdovým zážitkem pro mě byl souboj sourozenců Veselých v kategorii dospělých v moderním tanci.“ řekla bezprostředně po vyhlášení výsledků Denisa Varga Vašíčková. „Alexandr Veselý a Dominika Veselá svým výkonem nepochybně zanechali kus umění na prknech brněnského jeviště.“ dodala úspěšná choreografka.

Tanečníky napříč všemi oddíly čeká v letošním školním roce ještě řada soutěží, jak přiznala paní učitelka Varga Vašíčková. Taneční skupina D-company na jaře oslaví 10 let své existence. Pro tuto příležitost připravuje ojedinělé představení s názvem Inside, které na pódium přinese netradiční materiály. Děti, které v tomto představení nefigurují, ale nebudou zahálet a budou zapojeni v dalších projektech.