Tanečníci ZUŠ Alfréda Radoka slaví úspěchy

Tanečníci ZUŠ Alfréda Radoka slaví úspěchy

Letošní soutěžní sezóna byla pro tanečníky Základní umělecké školy Alfréda Radoka a Tanečního centra Valmez opět velmi úspěšná. První červnový víkend 3. - 5. června se jak mladší, tak i starší tanečníci rozjeli do různých koutů republiky, aby na několika soutěžích předvedli své kvality a ukázali, že dokáží obstát nejen v celorepublikové, ale i mezinárodní konkurenci.

Na celostátní kolo soutěže základních uměleckých škol si svůj postup vybojovali s choreografií Na dvorečku, která je dílem Denisy Varga Vašíčková, žáci teprve 2. ročníku I. stupně a odjeli školu i město Valašské Meziříčí reprezentovat do Karlových Varů. “Atmosféra přehlídky byla jedinečná, žáci měli možnost vystoupit v historických prostorech městkého divadla a celý víkend si velmi užili.” uvádí Vašíčková, pedagožka umělecké školy. Starší tanečníci zamířili do Prahy na Taneční skupinu roku, kde se utkali nejen s českými, ale i zahraničními skupinami. Originální duch choreografií porotu velmi zaujal a jak sami uvedli.: “sledovali jsme se zatajeným dechem a nechali se unášet”. Postup do nejužšího finale utekl všem třem soutěžním choreografiím jen o vlásek. Obrovský úspěch slavily tanečnice Dominika Veselá a Ivona Jiříčková, které zase odjeli bojovat na taneční soutěž Naruby do Brna. Zde vybojovaly za svou choreografii Healing process nejen první místo v kategorii, ale také nejvyšší ocenění soutěže Grand Prix. “K nádherným výkonům tanečníkům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů i v dalších letech.” uvádní Denková, PR manažerka školy.

Během roku vystupují tanečníci školy na mnoha akcích školy i města Valašské Meziříčí. Pod taktovkou Denisy Varga Vašíčkové se take věnují umělecké událost ART, kde každý měsíc divákům představují nové koncepty a představení. V roce 2022 je to vždy 22. den v měsíci. Široké veřejnosti již za dobu realizací představili například témata prostor, bílá tma, světlo, komunikace, vlastní tvorbu a další. V rámci této události proběhne 22. června od 17:30 v KD Zašová další umělecký večer, na kterém uvedou pohybové představení Malý princ. Srdečně zveme!

Pro všechny milovníky pohybu, tance či akrobacie se nyní take otevírají nové možnosti. Ve spolupráci s Tanečním centrem Valmez budou pro všechny věkové kategorie otevřeny lekce akrobacie a akrobatických závěsných šál. Milovníci tance se mohou také přidat do jedinečných taneční hodin Experimental, které čerpají především ze zahraničního současného tance. Otevírat se budou také nové soutěžní skupiny všech kategorií od baby po dospělé. Zájemci se mohou přihlašovat do prvního kola výběru tanečníků a to do konce června. Těší se na vás vedoucí tanečního oboru Denisa Varga Vašíčková, kterou můžete kontaktovat na d-company@seznam.cz nebo tel. čísle 777 611 117. Těšíme se na Vás. Více na www.zus-vm.cz