ÚSPĚCH PĚVECKÉHO SBORU MIBIDIZO
ÚSPĚCH PĚVECKÉHO SBORU MIBIDIZO
15.5.2018

Dětský pěvecký sbor MIBIDIZO ze ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí se ve dnech 3. 5. – 6. 5. 2018 zúčastnil 5. ročníku mezinárodního soutěžního festivalu Queen of the Adriatic Sea v Itálii. Festival se konal ve městě Cattolica.

Pěvecký sbor MIBIDIZO soutěžil v kategorii A (dětské pěvecké sbory). Děti z koncertního sboru měly v Itálii nabitý program.

Hned po příjezdu měly soutěžní sbory akustické zkoušky v divadle Queen’s Theater, kde se konala soutěž.

V pátek předvedly děti koncertní repertoár v katedrále San Leo, postavené ve 12. století a známé díky své úžasné akustice. Tento koncert si vyslechli i porotci, zkušení dirigenti David Slater z Austrálie, Won Cho z Kanady a Fabio Pecci z Itálie.

V sobotu se konala soutěž samotná a také její druhé kolo Grand Prix. Pro každou tuto soutěž museli zpěváci z MIBIDIZA nastudovat odlišný repertoár. MIBIDIZO bylo oceněno stříbrným pásmem, s bodovým ohodnocením 82,83.

Dětem tímto gratulujeme.

Anežka Hellerová a Dorota Příleská své dojmy dokonce sepsaly.Usmívající se

Jednoho večera ve středu
řekli si zpěváci ze sboru,
do Itálie si vyjedeme,
české talenty předvedeme.

Ve čtvrtek jsme dojeli,
a rovnou si písně zkusili,
Pátek byl soutěžní den,
tréma sršela komínem.

Písně se nám povedly,
a tak jsme druhou trofej vyhráli.
Do Itálie chtěli bychom zas,
zážitky zůstanou navždy v nás.

Velké poděkování patří našim sponzorům.
Podporují nás: Město Valašské Meziříčí, Ministerstvo kultury ČR, firmy Bártek rozhlasy s.r.o., PBT Works s.r.o., Nadace Synot, Kameny.cz s.r.o., ROBE lighting s.r.o., DEZA a.s., ValMez geo s.r.o., SPEDOS Servis s.r.o.