Úspěchy žáků ZUŠ Alfréda Radoka v okresních kolech soutěží uměleckých škol

Úspěchy žáků ZUŠ Alfréda Radoka v okresních kolech soutěží uměleckých škol

V průběhu února se žáci Základní umělecké školy Alfréda Radoka Valašské Meziříčí zúčastnili hned několika okresních kol soutěží vyhlašovaných MŠMT. Po třech letech proběhly okresní přehlídky Literárně-dramatického oboru, Hry na kytaru a Hry na smyčcové nástroje. Do krajských kol pojede školu reprezentovat hned deset žáků!

Jako první hostila ve čtvrtek 6. února ZUŠ Alfréda Radoka okresní přehlídku Literárně-dramatického oboru. Celkem do Valašského Meziříčí přijelo 35 soutěžících, kteří soutěžili v několika kategoriích. ZUŠ Alfréda Radoka měla mezi nimi čtyři zástupce, z nichž si dva svými výkony vybojovali postup do krajského kola: David Chuděj a Adriána Marie Sušinková.  

Druhou okresní soutěží, která proběhla v prostorách meziříčské zušky bylo okresní kolo Hry na kytaru, které proběhlo ve středu 25. února. „Soutěžní den byl plný napětí a skvělých výkonů.“, uvádí Jan Horecký, vedoucí kytarového oddělení ZUŠ Alfréda Radoka a předseda odborné poroty. Z celkem dvaceti čtyř soutěžících postoupilo do krajského kola celkem pět žáků školy: Maxmilián Jakeš, Amálie Kuipers, Jan Novosad, Julie Hendrychová a Veronika Janišová, která také za svůj výkon získala ocenění absolutního vítěze soutěže.

Poslední okresní soutěží, na které nechyběli žáci ZUŠ Alfréda Radoka, byla soutěžní přehlídka Hry na smyčcové nástroje, která se uskutečnila 26. února v Rožnově pod Radhoštěm. Zde soutěžilo celkem 29 soutěžících napříč kategoriemi. Meziříčská umělecká škola zde vyslala celkem sedm soutěžících, z nichž tři postoupili do dalšího kola – Markéta Popová, Barbora Božková a Barbora Pivovarčíková, která také získala cenu absolutního vítěze.

Gratulujeme všem soutěžícím ke krásným výkonům a výhercům okresních klání držíme palce do krajských kol. Více informací o výsledcích soutěží a dění ve škole na www.zus-vm.cz nebo fb: ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí