Úspěšný rok pěveckého sboru miniDIZO

Úspěšný rok pěveckého sboru miniDIZO

Dětem pěveckého sboru miniDIZO Základní umělecké školy Alfréda Radoka Valašské Meziříčí je možná pouze okolo 11 let, ale už nyní vyhrávají celostátní soutěžní přehlídky. Sbor pod vedením Evy Ježíkové ukázal, že i v tak mladém věku mohou děti konkurovat sborům z celé České republiky a umisťovat se na těch nejvyšších příčkách.

Nejednoho úspěchu dosáhl letos dětský pěvecký sbor miniDIZO. Mladší sestřička vynikajícího koncertního sboru MIBIDIZO porovnala své kvality hned v několika soutěžích. Prvním velkým úspěchem byla účast v ústředním kole přehlídky dětských pěveckých sborů vyhlašované MŠMT, která se koná pouze jednou za tři roky. Koncertní sál v Litomyšli rozezněly dětské hlásky nejlepších sborů z celé České republiky na začátku května. Konkurence se mladí zpěváčci z valašskomezříčska nezalekli a ze soutěže přivezli to nejvyšší ocenění. Druhou velmi úspěšnou soutěží byla pro miniDIZO Celostátní přehlídka školních pěveckých sborů, která se konala na konci května v Uničově. Sbor mladých zpěváčků opět předvedl své kvality a vybojoval si nejen zlato, ale také speciální cenu za komplexní rozvoj muzikality zpěváků. Toto a všechna ostatní ocenění patří nejen dětem a jejich sbormistryni Evě Ježíkové, ale také dalším pedagogům, kteří se na sborové výuce dětí podílí. Jak uvádí sama Ježíková „na úspěších mají velký podíl také Daniela Holišová a Beata Hurychová, kterým děkuji za skvělou klavírní spolupráci a Jana Krejsová, která pomáhá s veškerou organizací. Je to kolektivní spolupráce, díky které všechno tak krásně funguje.“

Úspěchů však nedosáhlo pouze miniDIZO, ale i mladší sbor Stonožka. Přípravný pěvecký sbor dětí ve věku 8 - 9 let překvapil svým famózním výkonem na soutěži Chrám i tvrz ve Vsetíně. Z přehlídky, kde se každoročně setkávají vynikající dětská pěvecká tělesa z celé republiky, přivezl sbor to nevyšší zlaté ocenění. „Vystoupení ve Vsetíně se dětem opravdu povedlo a já doufám, že se jim bude dařit i nadále. Mám velkou radost, že nejen naše nejstarší děti z MIBIDIZA, ale i mladší sbory dokáží obstát v tak silné konkurenci.“ dodává Ježíková. K obrovským úspěchům všem gratulujeme.

 EPSON005.JPGminiDIZO---ustredni-kolo.JPGStonozka---chram-i-tvrz.JPGUnicov.JPG