Pestrý a úspěšný rok ZUŠ Alfréda Radoka

Pestrý a úspěšný rok ZUŠ Alfréda Radoka

Uplynulý školní rok 2018/2019 byl pro meziříčskou uměleckou školu zcela výjimečný a to hned z několika důvodů. Základní umělecká škola Alfréda Radoka Valašské Meziříčí nejenže oslavila 80. výročí od založení školy, ke kterému si nadělila velmi speciální koncert, ale její žáci také získali několik významných ocenění.

Žáci meziříčské základní umělecké školy s nejdelší tradicí v regionu opět předvedli své kvality a ukázali, že dokáží obstát nejen v celorepublikové konkurenci. Ze soutěží, které probíhaly v průběhu celého roku, dovezli cenná ocenění. Mezi ty nejvýraznější se řadí zlatá ocenění, která si vybojoval dětský pěvecký sbor miniDIZO hned na několika soutěžích - Celostátní přehlídky dětských pěveckých sborů v Uničově a ústředního kola přehlídky dětských pěveckých sborů vyhlašované MŠMT. Do celorepublikového kola soutěže žáků uměleckých škol se také probojovali mladí akordeonisti od pana učitele Romana Vavříka a trumpetisti pana učitele Aleše Kučery, kteří se umístili na nádherném třetím místě. Sedm nadaných žáků bylo dále vybráno do programu „Malí velcí filharmonici“ a spolu s dalšími žáky uměleckých škol Zlínského kraje zakoncertovali s filharmonií Bohuslava Martinů hned na čtyřech koncertech. Letošní rok byl úspěšný také pro tanečníky, kteří se svou skupinou D-company zvítězili na soutěžní tour Taneční skupina roku 2019 v kategorii Profi Dance Art. Titul si dovezla také jejich choreografka a pedagožka Denisa Varga Vašíčková, která se umístila v pětici nejlepší choreografů a získala cestu do New Yorku, kam v září poletí načerpat inspiraci. Obrovským úspěchem je také třetí místo, které si klavírista Štěpán Srba, žák pana učitele Petra Bazaly, dovezl z mezinárodní soutěže Musica Insieme, která proběhla začátkem dubna v italských Benátkách.

Nesmíme však opomenout velké oslavy 80 let, kdy si škola ke svým kulatinám nadělila výjimečný koncert, kde vystoupili žáci školy spolu se známým písničkářem Jaromírem Nohavicou. Galakoncert, který se uskutečnil 15. června v parku u zámku Kinských, navštívilo přes tři tisíce diváků. „Pohled na zaplněnou louku byl naprosto odzbrojující. Jsme rádi, že s námi 80. výročí oslavilo tolik lidí a vytvořilo neopakovatelnou atmosféru. Byl to jedinečný koncert.“ říká Petr Hajdyla, ředitel školy a dodává „děkuji všem, kteří se k oslavám připojili a jakkoli pomohli s organizací a uskutečněním koncertu. Událo se tolik věcí, které se zprvu jevily jako nemožné, ale vše se vždy dotáhlo do zdárného konce.“ Koncert byl zážitkem nejen pro diváky, ale také pro vystupující žáky, kteří i přes veškerou trému podali vynikající výkony a na tento okamžik budou vzpomínat celý život.  

V současné době navštěvuje školu přes 1040 žáků a za dobu své činnosti dala ZUŠ uměleckého vzdělání několika generacím města Valašské Meziříčí a jeho okolí. Děkujeme rodičům za důvěru, se kterou předávají své děti pedagogům školy. Děkujeme za podporu také městu Valašské Meziříčí a všem, kteří jakkoli napomáhají k úspěšnému fungování školy. 

SBORY_far_5.6-3.jpgSBORY_far_5.6-4.jpg20190611_180701.jpg20190613_172800.jpg20190614_183554.jpg20190610_151819.jpg20190610_161153.jpgIMG_0060.JPGIMG_0072.JPG