Žáci ZUŠ Alfréda Radoka vystavují svá díla

Ani uzavřené školy a distanční výuka nezastavila žáky ZUŠ Alfréda Radoka, kteří i nadále pokračují v uměleckém vzdělávání, tvoří a rozvíjí se. Výtvarný obor tomu není výjimkou a i přes veškeré překážky, které dálková výuka přináší, vytvářejí jedinečná díla.

Každoročně jsou tyto díla vystavovány v galerii města, avšak ta je návštěvníkům uzavřena. Proto vznikl nápad ukázat díla v prostorech, která jsou i přes veškerá opatření stále otevřená. Díla žáků výtvarného oboru ZUŠ Alfréda Radoka, které studují pod vedením Heleny Galbavé, byla nainstalována v oblíbené valašskomeziříčské polévkárně Jako doma, která sídlí v průchodu mezi ulicí Stříbrnou a Křížkovského. Výstava bude k vidění každý všední den od 8:00 do 16:00 a v sobotu dopoledne od 8 do 11 a to do začátku května. Srdečně zveme.

Výtvarnému umění se mohou děti začít věnovat již v raném věku, třeba právě v přípravném studiu na Základní umělecké škole Alfréda Radoka Valašské Meziříčí, které je otevřeno pro děti již od 5 let. Výtvarný obor nabízí výuku jak klasických, tak i současných výtvarných technik. Žáci si osvojují kresbu, malbu, prostorovou tvorbu, modelování či keramickou tvorbu.  Oblíbené je také studium modernějšího odvětví výtvarného oboru, kterým je animace a videoart. Tvůrčí činnost, kreativita, zábava, radost z dokončeného díla – to vše a mnohem více zažívají děti při studiu. Veškeré podrobnější informace o oboru a blížícím se zápisu lze nalézt na webových stránkách školy www.zus-vm.cz