Josef Kratochvíl a Aneta Kratochvílová - Podzimní varhany 2022

9.10.2022, 18:00, kostel Všech Svatých Rožnov pod Radhoštěm
Josef Kratochvíl a Aneta Kratochvílová - Podzimní varhany 2022

Na druhém koncertu festivalu Podzimní varhany 2022 se nám představí dramaturg festivalu Josef Kratochvíl, kterého svým zpěvem doprovodí jeho manželka Aneta Kratochvílová.

Josef Kratochvíl

Varhaník a klavírista mladé generace pocházející z Valašského Meziříčí. Pravidelně sólově koncertuje jako varhaník a klavírista na festivalech v Evropě, USA a Rusku. Magisterská a postgraduální studia absolvoval na Hochschule für Musik und Theater „Felix Mendelssohn Bartholdy“ v Lipsku.  V roce 2020 absolvoval zahraniční stáž v USA pod vedením proslulých pedagogů na prestižních univerzitách jako jsou Juilliard School, Eastman School of Music, atd. Úspěšně se zúčastnil mnoha mezinárodních varhanních soutěží - např.: „Vox Polonia Petropolitana“ v Rusku (1. místo), Mezinárodní varhanní soutěž Petra Ebena v Opavě (3. místo), Interpretační soutěž mladých talentů Janáčkovy filharmonie Ostrava „Jeunesses Musicales“ , finalista Bach Boston international organ competition BBIOC 2022.
Aneta Kratochvílová
Sopranistka pocházející z Valašska. Zpěvu se věnuje od raného dětství, nejdříve se jednalo o lidové písně a duchovní skladby v kostelích. Úspěšně se zúčastňovala celostátních pěveckých soutěží a společně s cimbálovými muzikami jako: Světlina, Radegast nebo Soláň nahrála sólově několik lidových písní. Po studiu na hudebním gymnáziu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě absolvovala magisterská studia sólového zpěvu na HF JAMU v Brně. Během studia se zúčastnila zahraniční stáže na Akademii Muzycznej im. K. S. v Katovicích.  V roce 2018 - 2020 působila jako sólistka v Oper Leipzig. V roce 2019 se s ansámblem Oper Leipzig zúčastnila Hong Kong Arts festivalu v Číně.  Vystupuje na zahraničních hudebních festivalech a věnuje se pedagogické činnosti.