Made in ZUŠ

22.6.2016, 16:00

Lucie Redlová, orchestr ZUŠ Velké Meziříčí a ZUŠ Alfréda Radoka v plné parádě na Made in ZUŠ!

Lucie Redlová, orchestr ZUŠ Velké Meziříčí a ZUŠ Alfréda Radoka v plné parádě na Made in ZUŠ!

Ve středu 22. června se na zadním nádvoří zámku Žerotínů před Galerií Sýpka uskuteční tradiční koncert Made in ZUŠ. Na posluchače ve Valašském Meziříčí čeká pestrý odpolední blok hudby. Uslyšíte Lucii Redlovou s kapelou Garde, smíšený orchestr ZUŠ Velké Meziříčí, klasiku i kapely modernějšího pojetí – United Sound pod vedením kytaristy José De La Hoze, soubor Baskybic Ivana Trpíka, rock pod taktovkou Jiřího Butora a bicí nástroje Milana Kratochvíla.

Kromě tradičních stálic v podobě souboru bicích nástrojů Drumatix, funkypopových United Sound a poprockové formace Baskybic se v premiéře představí i dvě nové skupiny Základní umělecké školy Alfréda Radoka. Téměř čistě dámská skupina Přeslice s velmi zajímavým nástrojovým obsazením a rocková skupina pod vedením Jiřího Butora. Na malou chvíli se prostřednictvím klasického tria přeneseme z rockového pódia také na koncertní sál.

„Z  Velkého Meziříčí přijede velký smíšený orchestr místní ZUŠ pod vedením Martina Karáska“ říká Milan Kratochvíl, strůjce nápadu pořádání koncertu Made in ZUŠ.  „Hlavním bodem programu bude koncert Lucie Redlové s kapelou Garde a samozřejmě nebudou chybět i další překvapení.“ dodává pedagog bicích nástojů. 

Celé hudební odpoledne začíná v 16.00 na II. nádvoří zámku Žerotínů u Galerie Sýpka. Rozhodně se máte na co těšit! Vstupné dobrovolné.

 

Milan Kratochvíl pedagog bicích nástrojů ZUŠ Alfréda Radoka zpovídal písničkářku Lucii Redlovou

Jak vůbec došlo ke spojení Lucie Redlová a Made in ZUŠ?

Oslovil mě bubeník z mé vlastní kapely, Milan Kratochvíl, který je zároveň vedoucím bubenického souboru Drumatix na Základní umělecké škole Alfréda Radoka Valašské Meziříčí. A další člen, basák Ivan Trpík, zase vede kapelu Baskybic, která na Made in ZUŠ bude rovněž vystoupovat. Takže to spojení se nabídlo asi tak nějak samo :-)

Máš kromě spoluhráčů z kapely Garde i jiné vazby na základní uměleckou školu?
Mám, jsem sama absolventkou této školy :-) Rok jsem chodila na housle, na které mě daly babičky (už mě asi viděly ve folklórním souboru, babička totiž roky zpívala a tančila v Bačovi), ale to mě hrozně nebavilo, odjakživa jsem chtěla hrát na klavír. Ten jsme ovšem doma neměli, tak jsem pak přešla na akordeon a chodila na něj celou základku. S mým spoluhráčem z hodin Romanem Vavříkem jsme se pak po letech setkali v kapele Docuku...


Sleduješ občas dění na této škole a jaký je tvůj názor na ni?
Sleduji a mám radost! Já si z lidušky pamatuji jen etudy a přehrávky (z těch jsem byla zelená hrůzou). Dnešní děti hrají v kapelách, ZUŠ pro ně organizuje koncerty, na kterých mohou zadarmo vidět významné muzikanty v akci, workshopy s elitními muzikanty - tudy myslím vede cesta k tomu, aby si děti muziku opravdu zamilovaly, jen tak dál!

Na co se máme na koncertě těšit?

Na starší písničky, ale také na nové kusy z chystaného třetího alba, které bych chtěla letos natočit. A taky vlastně na samotný koncert s kompletní kapelou (včetně Martina Knora z Mňágy a Žďorp) po delší době, kdy jsem hrávala spíše sólo. Sama se velmi těším!

Začínáme už v 16:00!

1. blok 16:00

Drumatix

smíšený orchestr ZUŠ Velké Meziříčí

Přeslice

Baskybic

přestávka

2.blok 18:00

Drumatix

Šupitopresto

United Sound

Lucie Redlová s kapelou Garde

Orchestr ZUŠ Velké Meziříčí, Drumatix, Lucie Redlová a Gardevelke-mezirici-1.jpgvelke-mezirici.jpgIMG_7004.JPGIMG_7023.JPGIMG_7033.JPGIMG_7077.JPGIMG_7084.JPGIMG_7123.JPG