Martin Schmeding - Podzimní varhany 2022

27.9.2022, 18:00, kostel Nanebevzetí Panny Marie Valašské Meziříčí
Martin Schmeding - Podzimní varhany 2022

První koncert 11. ročníku festivalu Podzimní varhany, který tradičně pořádá Základní umělecká škola Alfréda Radoka Valašské Meziříčí se uskuteční 27. září 2022 v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Valašském Meziříčí od 18:00.

Martin Schmeding

Martin Schmeding, narozen roku 1975 v Mindenu, vystudoval církevní hudbu, hudební pedagogiku, zobcovou flétnu, varhany, dirigování, cembalo a hudební teorii na univerzitě v Hannoveru, konzervatoři Sweelinck v Amsterdamu a Univerzitě Roberta Schumanna v Düsseldorfu. Mezi jeho učitele patřili například varhaník Jean Boyer nebo Ulrich Bremsteller.

Schmeding má na svém kontě spousty ocenění ve hře na varhany a několik kompletních nahrávek varhanních děl od skladatelů jako Johannes Brahms, Felix Mendelssohn-Bartholdy nebo Franz Schmidt.

Skvělý um Martina Schmedinga nejen uslyšíte, ale budete ho moci díky projekci na plátno také při hře na varhany sledovat. Program festivalu Podzimní varhany bude dále pokračovat 9. října v kostele Všech Svatých v Rožnově pod Radhoštěm koncertem dramaturga festivalu Josefa Kratochvíla, kterého svým zpěvem doprovodí jeho manželka Aneta Kratochvílová.