Workshop hry na trubku

12.11.2019, 10:00, Sál ZUŠ Alfréda Radoka
Workshop hry na trubku

Čas a místo konání:

Úterý 12. 11. 2019, 10:00 – 12:00 a 13:00 – 15:00 (rozsah 4 hodiny)

ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí, Komenského 67, 75701 Valašské Meziříčí, 1. patro – sál č. 10

Náplň semináře:

Aktivní workshop s individuální přístupem nejen pro pedagogy. Metodiky hry a přípravy vycházející ze světoznámé francouzské trubkové školy.

Řešení základních problémů hráčů: Problematika techniky hry na trubku, mentální příprava, tvoření nátisku, správné dýchání, osvojení správných návyků při hře, srovnání jednotlivých metodik.

Účastnický poplatek: 300,- Kč (v hotovosti u prezence – přízemí kancelář č.2)

Přihlášky a více informací:

titul, jméno, datum narození pošlete prosím na e-mail: denkova@zus-vm.cz, (Předmět: Seminář hry na trubku)

 

Lektor: MgA. Vít Otáhal

  • Hru na trubku studoval na Konzervatoři Brno ( Josef Cecava), dále pak JAMU Brno (Jan Broda, Vojtěch Novotný), CRR Conservatoire Parsi (Guy Touvron), AMU Praha (Jaroslav Rouček, prof. Rejlek)

  • Je sólovým trumpetistou a hráčem na křídlovku v Ústřední hudbě AČR. Bývalým členem Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín a Národního divadla Brno.

  • Recitály a sólové koncerty: Hong Kong, Austrálie, Francie, Bulharsko, Polsko a další

  • Pedagogická činnost: Gymnázium a ZUŠ Pavla Křížkovského Brno, JAMU Brno, Pořádání seminářů zaměřených na praktické metody získané během studia v ČR, ale zejména ve Francii a též ze seminářů předních světových interpretů a pedagogů: Guy Touvron, Pierre Badel, Eric Aubier, Sergei Nakariakov, Gabor Tarkovi… Hlavní náplní seminářů je snaha předat praktické návody pro nátiskovou přípravu interpretů všech věkových kategorií. Aktivně se věnuje studiu nejnovějších trendů a metodik hry na trubku.