OSKÁREK 2014

Druhý ročník celostátní soutěžní přehlídky OSKÁREK 2014, kterou pořádá ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí a Nadační fond ZUŠ, právě začíná. Soutěže se mohou zúčastnit žáci ZUŠ ve věku do 18-ti let.

Uzávěrka přihlášek je 30. dubna 2014. Vyplněnou přihlášku a soutěžní videa zasílejte na email: hajdyla@zus-vm.cz.

Podmínky soutěže

Soutěžící musejí být studenty základních uměleckých škol ve věkové hranici 6 - 18 let. Do soutěže budou zařazeny pouze snímky s řádně vyplněnou přihláškou a včasným zasláním soutěžního filmu do 30. 4. 2014. Autor, jehož film bude promítán na přehlídce, poskytuje ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí bezplatně oprávnění využít zaslané fotografické, grafické a textové podklady k filmu pro festivalový katalog, webové stránky a propagační tiskoviny, to vše bez omezení území, času, množství a způsobu užití. Soutěžící filmy nesmějí být starší než jeden rok.

Filmy odesílejte na DVD na adresu Základní umělecká škola Alfréda Radoka Valašské Meziříčí, Komenského 67, 757 01 Valašské Meziříčí, nebo přes internetovou úschovnu na email hajdyla@zus-vm.cz.

Vyplněnou přihlášku zašlete rovněž emailem na adresu hajdyla@zus-vm.cz do 30. dubna 2014.

Formulář přihlášky ke stažení zde.

Soutěž je rozdělena do dvou kol. První kolo (postupové) se uskuteční 9. května 2014, kdy budou filmy odeslány odborné porotě, která vybere nejlepší postupující snímky.Porotci si vyhrazují právo zveřejnit seznam postupujících filmů do 3 dnů od začátku prvního kola.

Druhé a finální kolo proběhne v Kině Svět ve Valašském Meziříčí ve čtvrtek 29. května 2014 ve 14:00 hodin. Animované filmy, které postoupily, budou veřejně promítány před odbornou porotou, která následně vyhlásí vítěze.

Účast všech autorů, nebo jejich zástupců v druhém kole soutěže ve Valašském Meziříčí je podmínkou.

Soutěžit se bude ve třech věkových kategoriích

I. - do 10 let

II. - od 10 do 15 let

III. - od 15 do 18 let

soutěžní kategorie:

1. Animovaný film volnou technikou
(možné prolnutí s natáčeným filmem) 2-10 minut

2. Animovaný šot 10 – 30 s.

3. Propagace filmu (plakát, obal DVD, reklamní spot 20 s.)

Třetí soutěžní kategorie (Propagace filmu - plakát, obal na DVD a reklamní spot do 20 s.) bude hodnocena napříč věkovými kategoriemi.

Souhlas se zpracováním osobních údajů

V souvislosti se souhlasem promítnout film na druhém ročníku celorepublikové soutěžní přehlídky OSKÁREK, uděluji souhlas se zpracováním osobních údajů podle § 5, 9 zákona č. 101/2000 Sb. Dále prohlašuji, že výše uvedené údaje jsou úplné, správné a pravdivé a souhlasím s podmínkami soutěže.

VÝSLEDKY SOUTĚŽE PO PRVNÍM KOLE + FINÁLNÍ VÝSLEDKY:

Animovaný film 2 – 10 minut

Postupující filmy ve věkové kategorii 5-10 let:

ZUŠ Strakonice - MEDVĚD 1. MÍSTO

ZUŠ Soběslav - Děvčátko se zápalkami            2. MÍSTO

ZUŠ Bystřice pod Hostýnem - Útok na hrad

Postupující filmy ve věkové kategorii 10-15 let:

ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí – SOLÁRIUM 2. MÍSTO

ZUŠ Řevnice - PC učebna 1. MÍSTO

ZUŠ Ledeč nad Sázavou - Válka kamenů

Postupující filmy ve věkové kategorii 15-18 let:

ZUŠ Soběslav - Arabské ženy

ZUŠ Eduarda Marhuly - ZOO Mazlíci 2. MÍSTO

ZUŠ Vsetín – Babylonská věž 1. MÍSTO

Animovaný krátký animovaný film 10 – 30 s.

Postupující filmy ve věkové kategorii 5-10 let:

ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí - Koi koi 1. MÍSTO

ZUŠ Jedovnice - Urbanizace

ZUŠ Soběslav – Prasátko a jeho starosti            2. MÍSTO

Postupující filmy ve věkové kategorii 10-15 let:

ZUŠ Pečky - Hlídač č. 53 1. MÍSTO

ZUŠ Ledeč nad Sázavou - Už zase na nohou     2. MÍSTO

ZUŠ Trnka Plzeň Zubní pasta – Proč je zubní pasta pruhovaná?

Postupující filmy ve věkové kategorii 15-18 let:

ZUŠ Jedovnice – Western

ZUŠ Trnka Plzeň - Noční linka 1. MÍSTO