ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí

Jazzový orchestr ZUŠ JazzZUŠák navázal na tradici dechového souboru, který do roku 2004 vedl pan Josef Havlík.

Od září 2005 se vedení orchestru ujal pan Jaromír Kužela, který změnil obsazení v orchestru a osvěžil repertoár. Vznikl  netradiční bigband, který se zaměřil na jazzovou hudbu a hraje jazzové evergreeny autorů jako Glenn Miller, Duke Ellington, Josef Zawinul, Quincy Jones nebo Leonard Bernstein v úpravě svého dirigenta pana Jaromíra Kužely.

Svůj první koncert měl nový orchestr dne 9. června 2006.

Novinkou, která oživila projev a zvuk orchestru bylo zakoupení zcela nového barytonsaxofonu, rozšíření sekce pozounů a spolupráce s mladými bubeníky a hráči na elektrické kytary.

Orchestr JazzZUŠák pravidelně koncertuje - každoročně pořádá festival mládežnických dechových orchestrů "Mikulášení". Účastní se soutěží jazzových orchestrů vyhlašovaných ministerstvem školství, kde se umisťuje na předních místech. Vystupuje na výchovných koncertech pro základní školy, adventních a benefičních koncertech a festivalech.

V současné době čítá orchestr více než 30 členů, ovšem dveře do zkušebny JazzZUŠáku jsou stále otevřené pro zájemce hrající nejen na dechové nástroje, ale i elektrickou kytaru, baskytaru nebo bicí.

Orchestr zkouší v pátek odpoledne, veškeré informace poskytne dirigent orchestru.

Kontakt:
dirigient:  Jaromír Kužela, telefon: 604 128 587, mail: jarda.kuzela@seznam.cz

Galakoncert dechového orchestru JazzZUŠák

10. výročí založení školního orchestru ZUŠ Alfréda Radoka oslavili mladí hudebníci společně s dirigentem Jaromírem Kuželou a zcela zaplněných sálem Kina Svět opravdu parádně. Podívejte se v reportáži Regionální televize CZ :)