tanec
Taneční obor

Děti se v tanečním oboru učí pod vedením kvalifikovaných tanečních pedagogů pracovat se svým tělem, rozvíjet svou taneční kreativitu a orientovat se v tanečních technikách. Jsou jim tak poskytovány základy odborného vzdělání, které jim umožní uplatnit se jako tanečník při nejrůznějších neprofesionálních aktivitách či v povoláních, pro které je pohybová kultura vhodným předpokladem.

Vyučujeme:

•  taneční průpravu
  •  klasickou taneční techniku
  •  současný tanec (street, contemporary)
  •  moderní taneční techniky a styly

Přípravné studium

Vede děti hravou formou k vybudování základních pohybových návyků - správnému držení těla, tělesné citlivosti a obratnosti. Spolupráce s ostatními dětmi pak přispívá k rozvoji prostorového i hudebního cítění v jednoduchých choreografiích.

Základní studium I. stupně

Navazuje na přípravné studium zdokonalováním pohybové koordinace a práce v prostoru se skupinou.Podporuje v dětech pohybovou kázeň a vytrvalost a vede je procítěnému pohybovému ztvárnění hudební předlohy.

Základní studium II. stupně

Dává žákům možnost individuálního výrazu a tvůrčího podílu při vzniku složitějších a hudebně náročnějších choreografií. Výsledkem tohoto studia je tanečně kultivovaná tvůrčí osobnost.

Spolky fungující při ZUŠ

Nad rámec výuky dané ŠVP poskytuje taneční obor svým žákům, a nejen jim, další možnost tanečního a pohybové rozvoje v "přidružených" spolcích, které vedou naši pedagogové.
Jedná se o Taneční centrum z.s. vedený Denisou Varga Vašíčkovou a Aneri - taneční školou z.s. vedený Irenou Stolářovou.

Taneční centrum se ve své činnosti zaměřuje na výuku v tanečních stylech Contemporary, Showart dance, Break dance, závěsná akrobacie, gymnastika apod., Aneri taneční škola z.s. nabízí výuku soudobých tanečních stylů jako jsou Modern Dance, Disco Dance, Show dance apod.

Výuka poskytovaná těmito spolky je podmíněna členstvím ve spolku a úhradou členského příspěvku.

Bližší informace k rozsahu činnosti jednotlivých spolků, jako i k výši členského příspěvku pro daný školní rok, vám sdělí odpovědné pedagožky.

Denisa Varga Vašíčková tel.: 777 611 117
Irena Stolářová tel.: 776 632 623