O škole
ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí

 

O projektu

Cílem projektu Arts help to make friends (Umění nám pomáhá přátelit se) je představit připravovaný mezinárodní multimediální taneční projekt „Umění nám pomáhá přátelit se“ s pracovním názvem „London“, který vzniká ve spolupráci dvou partnerských škol ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí a ZUŠ Čadca a zajistit reprízy těchto představení v Ostravě a Zlíně. Záměrem obou škol je společnou prací pedagogů a dětí vytvořit úspěšné a umělecky přínosné představení, jehož jedinečnost spočívá v podpoře vzájemné spolupráce budoucích i stávajících profesionálů z obou stran hranice, v setkávání tance s nonverbálním divadlem i v konfrontaci tradičních přístupů s experimenty.

 

Projekt podrobněji:

Mezinárodní multimediální taneční projekt „Umění nám pomáhá přátelit se přes hranice“ s pracovním názvem „London“ uvidí fanoušci tanečního a divadelního umění už v červnu ve Valašském Meziříčí.

Záměrem projektu je navázat na úspěšnou spolupráci meziříčské ZUŠ Alfréda Radoka a ZUŠ Jozefa Potočára v Čadci, která vznikla při přípravě a realizaci projektu Cest´La Vie. Záměrem obou škol je společnou prací pedagogů a dětí vytvořit úspěšné a umělecky přínosné představení, jehož jedinečnost spočívá v podpoře vzájemné spolupráce budoucích i stávajících profesionálů z obou stran hranice, v setkávání tance s nonverbálním divadlem i v konfrontaci tradičních přístupů s experimenty.

Prostřednictvím workshopů se studenti potkávají se špičkovými lektory tance a pohybového divadla, mezi které patří například Pavol Rinowski, tanečnice Nataša Novotná, demisólista baletu NDMS Filip Staněk a další. Celé představení bude doplněno výtvarnými a filmovými projekcemi. „Naším cílem je představit studentům a také následně divákům město Londýn jako Mekku současného výtvarného umění,“ říká ředitelka ZUŠ Yvona Wojaczková a dodává: „Proto se také celý tým v doprovodu filmového štábu vydá v květnu do Londýna, kde budou nejen vytvořeny filmové záběry, ale naši žáci zde navštíví nejvýznamnější muzea a galerie, jako jsou Royal Academy of Arts, British Museum, National Gallery, Tate Gallery a Saatchi Gallery. Zblízka uvidí unikátní výtvory londýnského street artu, práce Stika, Boxiho nebo světoznámého Banksyho. Ve vybraných londýnských exteriérech budou natočeny taneční choreografie, které právě v těchto dnech vznikají v Tanečním centru ve Valašském Meziříčí.“

Projekt ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí je spolufinancován z prostředků Mezinárodního visegrádského fondu.

 1. setkání_MG_0868.JPG_MG_0876x.jpg_MG_0881.JPG_MG_0943x.jpg_MG_1040xx_2.jpg 

 2. setkání_MG_2714x.jpg_MG_2773x.jpg_MG_2834x.jpg_MG_2783.JPG_MG_2796x.jpg 

 3. setkání_MG_3434.JPG_MG_3476x.jpg_MG_3643x.jpg_MG_3644x.jpg_MG_3554x.jpg 

 

 4. setkání_MG_4715.JPG_MG_4787.JPG_MG_4898x.jpg_MG_4998x.jpg_MG_5056x.jpg 

  

 

Partneři projektu

ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí

ZUŠ Josefa Potočára Čadca

Podpora projektu:

Projekt ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí je spolufinancován z prostředků Mezinárodního visegrádského fondu.

Představení:

19. 6. 2013 premiéra v ČR, Amfiteátr v parku zámku Kinských ve Valašském Meziříčí

23. 6. 2013 premiéra v SR, Dom kultury Čadca

 

Choreografie projektu:

Denisa Vašíčková

Eva Matysová

Josef Kubla

 

Lektoři:

Nataša Novotná

Pavol Rinowski

 

Výtvarné a filmové zpracování:

PaedDr. Leszek Wojaczek

MgA. Petr Hajdyla

Ondřej Galia

 

Scénář:

PaedDr. Yvona Wojaczková

 

Manažeři projektu:

Ing. Gabriela Zelinková

Mgr. Hynek Bohm

Aneta Pečárková