ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí

Soubor bicích nástrojů vznikl v roce 2007, uměleckým vedoucím souboru je pan Milan Kratochvíl. Úspěšnou premiérou při Kulturních dnech města Valašského Meziříčí soubor započal své veřejné vystupování při kulturních akcích pořádaných městem, základní uměleckou školou či městským Kulturním zařízením.

Soubor veřejně vystupuje a zúčastňuje se soutěží po celém Zlínském kraji. Žáci sekce bicích nástrojů mají možnost zúročit své hudební schopnosti při hře zajímavých skladeb, kde nejen hrají daný part, ale především mohou realizovat své vlastní hudební nápady.

Většina skladeb souboru je sestavena pouze z bicích nástrojů, ale soubor také spolupracuje a společně hraje s žáky a učiteli hry na elektrickou a basovou kytaru, se školním jazzovým orchestrem JazzZUŠák atp.

Velmi zajímavé je nástrojové obsazení souboru, kde se míchají bicí nástroje doslova z celého světa. Kromě evropských klasických bicích souprav jsou to africké djembé, kubánské kongo a bongó, brazilské timbale a mnoho dalších tzv. perkusí (tamburina, agogo, guiro, cow bells atd.).

Všechny žáky hry na bicí nástroje spojuje velká chuť hrát a touha naučit se něco nového. Zkušenosti, které při výuce a hraní získají, jistě jednou zúročí při „dospělém“ hraní v různých hudebních souborech a skupinách.

Kontakt: Milan Kratochvíl, telefon 734 872 387

Drumatix Festival Alfréda Radoka 2022 (foto Zdeněk Smolka)