JazzZUŠák to na Mikulášení opět rozjede!

JazzZUŠák to na Mikulášení opět rozjede!

Mikulášení je opět tady! Oblíbený koncert dechového orchestru JazzZUŠák se uskuteční v sobotu 4. prosince od 17 hodin v prostorách Kina Valmez. Pod taktovkou dirigenta a strůjce akce Jaromíra Kužely zazní jazzové skladby a světové evergreeny. Nebude chybět ani speciální host, kterým letos bude meziříčská studentská kapela Bb!

Dechový orchestr Základní umělecké školy Alfréda Radoka Valašské Meziříčí funguje jako netradiční bigband hrající evergreeny světových autorů pod taktovkou skvělého pedagoga Jaromíra Kužely. Téměř čtyřicetičlenný soubor tvoří žáci a absolventi školy ve věkovém rozpětí 8 – 25 let. Po dvouroční pauze rozezní saxofony, trubky, pozouny, klarinety a další nástroje sál meziříčského kina. „Na koncert se obrovsky těšíme. Vystupování nám moc chybí a těšíme se na úžasnou atmosféru a sál plný diváků. Vždyť právě pro lidi a pro radost hudbu děláme,“ uvádí Jaromír Kužela.   

Hostem letošního ročníku bude sedmičlenná meziříčská studentská kapela Bb, kterou v roce 2019 založili žáci školy a členové dechového orchestru JazzZUŠák jako místo  pro procvičování jazzových improvizací. Postupně se rozrostla a začala koncertovat. Jak však členové kapely uvádí, „dnes hrajeme mnohem víc než jen jazz. Žánrově máme občas takové úlety jako třeba polský pop. Navíc jsme začali psát i vlastní skladby. Repertoár vcelku obměňujeme a tak je každý koncert trošičku jiný zážitek.“

Přijďte si s námi užít Mikulášské odpoledne plné jazzové hudby a nestárnoucích melodií. Těšíme se na vás první prosincovou sobotu, vstupné na akci je dobrovolné. Více na www.zus-vm.cz.