Velké úspěchy žáků ZUŠ Alfréda Radoka! Gratulujeme!

Velké úspěchy žáků ZUŠ Alfréda Radoka! Gratulujeme!

(md) Žáci základní umělecké školy Alfréda Radoka Valašské Meziříčí opět předvedli své kvality a ukázali, že dokáží obstát v konkurenci mladých umělců. Na soutěžích vyhlašovaných ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy, kde se porovnávají žáci právě uměleckých škol, získali krásná ocenění a probojovali se i do celostátních kol, na která se v blízké době chystají.

Soutěže základních uměleckých škol vyhlašuje ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy. Letošní školní rok se soutěží zúčastnili žáci dechových a bicích nástrojů, hráči na cimbál a tanečníci. Do celostátního kola se se svým vystoupením probojovalo bicí seskupení osmi žáků, které vystupuje pod názvem DRUMATIX. Již dlouhá léta vede nejen toto seskupení, ale i žáky na bicí soupravu, pan učitel a bubeník Milan Kratochvíl. Celostátní kolo proběhlo 7. května v Holicích. Postup do nejvyššího kola soutěže si vybojovali také žáci hry na cimbál od paní učitelky Růženy Děcké. V sólové hře žákyně Vendula Janíková, která postoupila také s cimbálovým duem, které tvoří se svým spolužákem Filipem Janíkem. Nejvyšší kolo je čeká na konci května v Mikulově.

V tanečním oboru se z krajského do celostátního kola probojovaly děti 2. ročníku I. cyklu, které porotu zaujaly se svou choreografií Na dvorečku, která je dílem paní učitelky Denisy Varga Vašíčkové. Veselý dvoreček plný slepiček a jednoho kohouta bude naši uměleckou školu Alfréda Radoka reprezentovat v Kutné Hoře na začátku června. Velkým úspěchem je také získání 2. návrhu na postup, které získaly žákyně II. stupně s choreografií Circle, kterou vytvořily společně se svou paní učitelkou Martinou Denkovou. Nejvyšší zlaté ocenění získala také choreografie Listí od paní učitelky Ireny Stolářové a choreografie Hymnus od paní učitelky D. V. Vašíčkové.

Úspěchy žáci školy sbírají i na jiných soutěžích. Z mezinárodní interpretační soutěže Pro Bohemia Ostrava 2022 si přivezla uznání 1. stupně Isabela Matušíková, žákyně hry na klavír ze třídy Josefa Kratochvíla. Nejvyšší zlaté příčky dosáhli také zpěváčci z miniDIZA na soutěži dětských pěveckých sborů Chrám i tvrz 2022, která se uskutečnila na začátku dubna ve Vsetíně. Sbor si také přivezl ocenění za mimořádný muzikální projev a zvláštní ocenění získala i dirigentka a sbormistryně sboru Eva Ježíková za svůj dirigentský výkon.

Všem žákům i pedagogům gratulujeme k nádherným výsledkům a přeje mnoho úspěchů v dalších kolech a soutěžích!