Koncert a masterclass

16.11.2021, 14:00, koncertní sál ZUŠ
Účinkující: Mgr. Ján Krigovský ArtD., Bogdan Kovaľ a hosté
Koncert a masterclass

Srdečně zveme na koncert a masterclass s kontrabasistou a interpretem různých hudebních období Mgr. Jánem Krigovským ArtD. a korepetitorem Bogdanem Kovaľem


úterý 16. listopadu 2021

interpretační seminář 14:00 - 17:00

koncert v 18:00

koncertní sál ZUŠ, Komenského 67, Valašské Meziříčí

vstupné dobrovolné


Na interpretačním semináři zazní hudba z období 1500 - 1850. Součástí bude i hra na nástroj z 15. století. Seminář je určen všem pedagogům a žákům, kteří si chtějí rozšířit obzory a slyšet hudbu různých hudebních období.


Pozvánka a informace o lektorovi:

Mgr. Ján Krigovský ArtD.

Master class Kontrabasista, multiinstrumentalista, organizátor hudebních akcí, promotér, umělecký manažer, manažer, producent, nakladatel, dramaturg, básník Ján Krigovský je všestranným interpretem různých hudebních stylů. Jako sólista a komorní hráč na kontrabas, G-violone a vídeňský violon spolupracuje s mnoha soubory specializujícími se na historicky poučenou interpretaci staré hudby. Vystupuje také i v kapelách pro hudbu současnou.

Pedagogicky působil na konzervatoři v Žilině, konzervatoři Dezidera Kardoše v Topoľčanech, Na Církevní konzervatoři v Bratislavě, Masarykově univerzitě v Brně a Janáčkově akademii v Brně. Od roku 2002 pracuje na Akademii umení v Banské Bystrici a je též nově profesorem na Musik und Kunst Privat Universität ve Vídni. Na Slovensku vybudoval základnu vynikajících kontrabasistů. Pravidelně vyučuje na mistrovských kurzech v Rusku, Polsku, České republice, Slovensku, Rakousku, Švýcarsku, Brazílii, Argentině, USA, Kanadě, Mexiku.

Prof. Ján Krigovský si spolu se svými studenty a hosty připravil interpretační seminář, který bude v sobě zahrnovat hudbu z období roku 1500 – 1850. Seminář proběhne dne 16. 11. 2021. Ten bude obsahovat odpolední master class a večerní koncert. K vidění a slyšení budou nejenom moderní nástroje, ale rovněž i jeden velice vzácný originál přímo z 15. století.

Tento master class je určen všem pedagogům a jejich žákům, kde bude možno slyšet hudbu různých období, ale také i milovníkům krásného a dnes již tak velice vzácného skutečného umění. Dovolte mi prosím, abych vás všechny jménem prof. Jána Krigovského na tento master class pozval a spolu s ním se budeme na vás velice těšit.

Mgr. art. Máša Michael ArtD.