MOVE FEST Valmez 2023
Naše akce

MOVE FEST Valmez

Mezinárodní festival tance, cirkusu a pohybového divadla. Jedná se o jednu z odnoží festivalové dramaturgie platformy MOVE Ostrava.

V roce 2023 se uskuteční již 4. ročník této pohybové přehlídky. Těšit se můžete na představení od předních českých i zahraničních performerů, workshopy a neformální povídání o tanci "Dvě deci o tanci" na konci obou festivalových dnů.

The Urge Grows

15. září 2023 | 17:00 | náměstí ve Valašském Meziříčí

Mezinárodní outdoorová performance The Urge Grows navazuje na původní německý projekt německé choreografky Ceren Oran The Urge. Ten vznikl v roce 2020 během koronavirového lock-downu na základě niterné touhy performerů zůstat v pohybu, zůstat v kontaktu a nepřestávat tvořit.

Účinkují

Helena Arenbergerová, Tomáš Pražák, Michaela Kadlčíková, Klára Ešnerová, Jana Ryšlavá, Matúš Szegho, Lukáš Záhorák, Marcela Kučová (hudba)

Dvě deci o tanci

Neformální povídání o tanci u sklenky vína nejen s profesionálními performery v kavárně Tucan CAFÉ.

OK(N)o

16. září 2023 | 19:00 | II. nádvoří zámek Žerotínů Valašské Meziříčí

Site-specific projekt OK(N)o zpochybňuje naše stávající představy o rozdělení soukromého a veřejného prostoru, a napříč nimi se prostřednictvím nového cirkusu, tance a fyzického divadla snaží znovu určit místo pro individuální svobodu.

Účinkují

Stéphanie NDuhirahe, Morgane Widmer, Jana Ryšlavá, Roman Džačár (hudba)

Dvě deci o tanci

Workshopy

Matúš Szegho - fyzické divadlo

16. září | 9:00 - 11:00 | Taneční centrum ValMez | žáci ZUŠ a TC zdarma, veřejnost vstup dobrovolný (doporučená částka 100 kč)

Workshop vedený slovenským performerem Matúšem Szeghem zaměřený na rozvoj vnímání těla a expresivity pohybu performera prostřednictvím specifické integrace hlasu a pohybu. Díky různým improvizačním cvičením, prací s napětím v těle i hlasu a kreativním hrám budou účastníci workshopu objevovat svou mnohobarevnou expresivitu.

Minimální věk pro přihlášení na workshop je 15 let.

Na workshop se můžete přihlásit emailem na brachankova@zus-vm.cz (předmět - Workshop Movefest)

OK(N)o

13. - 16. 9. | prostory zámku Žerotínů Valašské Meziříčí

Přinášíme vám jedinečnou možnost zapojit se do tvůrčího procesu představení OK(N)o a společně rozhýbat centrum města. Setkáte se s tancem, fyzickým divadlem a párovou i závěsnou akrobacií. Zkoušky na přestavení budou probíhat ve dnech 13. – 16. 9. V případě zájmu se ozvi na email brachankova@zus-vm.cz.

Program festivalu bude postupně aktualizován o další informace.

MOVE FEST Valmez 2023 pořádá Taneční centrum ValMez ve spolupráci se Základní uměleckou školou Alfréda Radoka Valašské Meziříčí za finanční podpory Ministerstva kultury, Státního fondu kultury ČR, Zlínského kraje, města Valašské Meziříčí a sponzorů.