hudba
Hudební obor

Vyučujeme hru na tyto dřevěné a žesťové nástroje:

Dřevěné nástroje:
  • zobcová flétna
  • příčná flétna
  • klarinet
  • hoboj
  • saxofon

Žesťové nástroje:
  • trubka
  • baryton
  • pozoun
  • lesní roh
  • baskřídlovka
  • tuba
  • lesní roh

Výhody studia na ZUŠ:

- individuální výuka žáka

- teoretická příprava žáků v předmětu Hudební nauka

- výuku lze zahájit již od 5-ti let

- zobcová flétna - zahajovací nástroj pro výuku hry na dechový nástroj (1 - 3 roky), poté lze pokračovat ve studiu zobcové flétny nebo zahájit studium hry na jiný dechový nástroj (příčná flétna, klarinet, saxofon, hoboj, trubka, pozoun ...)

- komorní hra - hra žáků v komorních souborech jako je soubor příčných fléten, soubor zobcových fléten, dechová dua, tria, kvarteta apod.

- orchestrální hra - hra ve školním dechovém jazzovém orchestru JazzZUŠák (vedoucí Jaromír Kužela)

- žáci veřejně vystupují na koncertech, vernisážích, třídních předehrávkách, na školním festivalu apod.

- žáci se účastní soutěží - zejména soutěžní přehlídky žáků ZUŠ vyhlašované Ministerstvem školství ČR -  postupová okresní, krajská kola a kolo ústřední.

- hudební nástroje si lze ve škole za poplatek zapůjčit