MIBIDIZO NA SBOROVÉ SOUTĚŽI V ITÁLII VYZPÍVALO ZLATÉ PÁSMO
tiskové zprávy
MIBIDIZO NA SBOROVÉ SOUTĚŽI V ITÁLII VYZPÍVALO ZLATÉ PÁSMO
23.10.2023

Dětský pěvecký sbor MIBIDIZO Základní umělecké školy Alfréda Radoka Valašské Meziříčí se od 13. do 16. října účastnil mezinárodního festivalu pěveckých sborů „IN…CANTO SUL GARDA“ v Itálii ve městě Riva del Garda. Ze soutěže si MIBIDIZO pod vedením sbormistryně Evy Ježíkové přivezlo umístění ve zlatém pásmu rovnou ve dvou soutěžních kategoriích. Mezinárodní soutěže se kromě sborů z České republiky zúčastnily také sbory z Itálie, Dánska, Finska, Norska, Švýcarska, Izraele, Bosny a Hercegoviny, Polska a Německa.


Děti z valašskomeziříčského MIBIDIZA se na soutěži představily ve dvou kategoriích – Children’s Choirs a Musica Sacra. „Soutěž nebyla jednoduchá. Muzikálnost našich zpěváčků, náročnost a dramaturgii soutěžního programu porota svým bodováním přesto ocenila,“ uvedla sbormistryně Eva Ježíková. MIBIDIZO odborná porota zařadila do zlatého pásma v obou kategoriích. „To bylo velkou odměnou za všechny ty náročné zkoušky před soutěží. Takový úspěch je pochopitelně velkou motivací do další práce,“ okomentovala soutěžní umístění Eva Ježíková.

Akce by se nemohla uskutečnit bez finanční podpory, za kterou patří veliké poděkování Základní umělecké škole Alfréda Radoka, Městu Valašské Meziříčí, Ministerstvu kultury ČR, firmám – ValMez geo s.r.o; Kameny. cz s.r.o.; CS CABOT, spol. s r. o.; DEZA a.s.; UNITES Systems a.s.

„Přeji zpěváčkům, aby je zpívání i nadále těšilo, aby měli hodně posluchačů na svých vystoupeních a byli úspěšní na dalších soutěžích. Jsem vděčná, že mám kolem sebe vynikající spolupracovníky – asistentku sboru Janu Krejsovou a také klavíristku Veroniku Baslovou, které mají na úspěchu sboru velké zásluhy“ dodala závěrem sbormistryně.