Taneční talenty ze Základní umělecké školy Alfréda Radoka Valašské Meziříčí byly nominovány do soutěže Zlatý oříšek.
21.11.2023

Tanečníci ze Základní umělecké školy Alfréda Radoka Valašské Meziříčí byli nominování do prestižní soutěže pro talentované děti z celé České republiky Zlatý oříšek. Přesněji se jedná o taneční skupinu D-company, kterou vede vedoucí tanečního oboru Denisa Varga Vašíčková.

Cílem projektu Zlatý oříšek je motivovat a podporovat děti k aktivní cílevědomé činnosti, ale také ukazovat veřejnosti, že Česká republika má úspěšné a šikovné děti. Zlatý oříšek každoročně nominuje 21 dětí z celé České republiky a vyhlásí 7 vítězů, kteří jsou oceněni originální soškou z dílny brněnského výtvarníka Jaroslava Homoly a finančním darem určeným na podporu jejich další činnosti.

D-company vznikla pod záštitou ZUŠ Alfréda Radoka, která je známá svou dlouholetou tradicí, výbornou pedagogickou péčí a podporou rozvoje uměleckých schopností svých žáků. Je potřeba také zmínit úspěchy této taneční skupiny, mezi které patří několikanásobné zlaté umístění v soutěžích Czech Dance Organization, Czech Dance Tour a Taneční skupina roku, ve které se s choreografií Unexplored umístili na druhém místě v mistrovství Moravy.

V sobotu 4. 11. v proběhlo s žáky ze skupiny D-company natáčení medailonku pro soutěž, který bude odvysílán v České televizi. Žákům i jejich vedoucí Denise Varga Vašíčkové gratulujeme k tomuto úspěchu a držíme palce do finále.