ZUŠ Alfréda Radoka získala skvělý nástroj pro výuku na pobočce ve Vidči!
ZUŠ Alfréda Radoka získala skvělý nástroj pro výuku na pobočce ve Vidči!
13.3.2023

Na podzim minulého roku byla Základní umělecká škola Alfréda Radoka Valašské Meziříčí vybrána mezi 12 základních uměleckých škol z celkem 44 uchazečů do projektu Piana do škol, který organizuje nadace Karel Komárek Family Foundation ve spolupráci s předním českým výrobcem pian a pianin Petrof.

Cílem celého projektu je omladit nástrojový fond na ZUŠkách a celý funguje formou fundraisingu. Školy si tedy finance na piano nebo pianino musí sehnat samy formou sponzoringu nebo finančními dary. Nadace Karel Komárek Family Foundation poté každou darovanou částku zdvojnásobí a firma Petrof poskytuje slevu pohybující se od 50.000 Kč.

S radostí oznamujeme, že Základní umělecké škole Alfréda Radoka Valašské Meziříčí se podařilo v minulém měsíci požadovanou částku 124.500 korun vybrat. Nové pianino Petrof P125 M1 v hodnotě 299.000 Kč, o které jsme v projektu žádali, poputuje do pobočky ZUŠ Alfréda Radoka v obci Vidče. Proč právě tam? „Na pobočce ve Vidči se hra na piano a korepetice vyučuje již 17 let. Tamní pianino nebylo zrovna v nejlepším stavu, proto jsme nejen rádi, že jsme dostali příležitost zúčastnit se tohoto úžasného projektu. Žáci i jejich učitelé si tento skvělý nástroj zaslouží. Je to opravdový hudební zážitek hrát na tento nástroj.“ říká Marta Vavříková, statutární zástupce ZUŠ Alfréda Radoka.

Dovolte nám touto cestou poděkovat všem sponzorům a dárcům, díky kterým se nám sen o novém nástroji splnil. Děkujeme!