Festival Podzimní varhany
Naše akce

Festival Podzimní varhany

Mezinárodní festival varhanní hudby pořádaný Nadačním fondem ZUŠ Alfréda Radoka ve spolupráci se Základní uměleckou školou Alfréda Radoka Valašské Meziříčí. Festival má ve Valašském Meziříčí již dlouholetou tradici. Tradičně hostí špičky ve svém oboru napříč světem jako například Nathana Laube z USA, Daniela Bendixe Nielsena z Dánska nebo Martina Schmedinga z Německa. Cílem festivalu je rozšířit povědomí o varhanech jako nástroji nejen kostelním ale i koncertním.

Myšlenka zrealizovat varhanní koncerty uzrála poté, co meziříčské chrámové varhany prošly za finanční podpory města a kraje náročnou rekonstrukcí, která rozšířila zvukové možnosti nástroje a umožnila tak špičkovou produkci. Festival založi učitel Základní umělecké školy Alfréda Radoka Valašské meziříčí Bohumír Kratochvíl. V součastnosti dramaturgii přebral jeho syn Josef Kratochvíl. Josef je sám vášnivý varhaník a pianista, sbírá úspěchy v mezinárodních soutěžích a s každým ročníkem posouvá festival o kousek dál. Minulý ročník se rozšířil i mimo Valašskomeziříčské hranice do kostela Všech Svatých v Rožnově pod Radhoštěm.

12. ročník festivalu Podzimní varhany

David Bendix Nielsen /Dk/

26.9.2023 | 18:00 | kostel Nanebevzetí Panny Marie Valašské Meziříčí | vstupné dobrovolné

Bohumír Kratochvíl /Cz/

10.10.2023 | 18:00 | kostel Nanebevzetí Panny Marie Valašské Meziříčí | vstupné dobrovolné

Improvizační Masterclass s Bohumírem Kratochvílem   !!ZRUŠENO!!

11.10.2023 | 9:00 | kostel Nanebevzetí Panny Marie Valašské Meziříčí

Johannes Güdelhöfer (varhany) a Lorraine Pudelko (zpěv) /De/

24.10.2023 | 18:00 | kostel Nanebevzetí Panny Marie Valašské Meziříčí | vstupné dobrovolné

Pavel Svoboda (varhany) a Iva Svobodová (housle) /Cz/

5.11.2023 | 15:00 | kostel svaté Zdislavy Prostřední Bečva | vstupné dobrovolné

Všechny koncerty jsou doprovázeny projekcí na plátno.

12. ročník festivalu Podzimní varhany pořádá Nadační fond ZUŠ Alfréda Radoka ve spolupráci se Základní uměleckou školou Alfréda Radoka Valašské Meziříčí za finanční podpory Státního fondu kultury ČR, Zlínského kraje, města Valašské Meziříčí a sponzorů.